AMPLITUNER SONY STR-DN1080 | Sony Center Nowy Sącz

2 849,00 zł brutto

Zapytaj o dostępność

Sony

STR-DN1080

7.2.1-kanałowy amplituner kina domowego z elastycznymi rozwiązaniami dla głośników.
 • Moc wyjściowa: 165 W na kanał
 • Dolby Atmos i DTS: zgodność z X
 • Obsługa rozdzielczości 4K Ultra HD i techniki HDR

  Więcej szczegółów

  Ten produkt nie występuje już w magazynie

  Symulacje ratalne:

  Bez problemów rozszerz swój domowy system audio.

  Tak, jak chcieli artyści

  Tak, jak chcieli artyści

  Słuchając dźwięku o wysokiej rozdzielczości w jakości lepszej niż na płycie CD, poczujesz się jak w studiu. Wszystkie elementy — od sygnału po głośniki — spaja pasja do muzyki, co sprawia wrażenie, że artysta występuje tuż przed Tobą.

  Poznaj Dolby Atmos 

  Poznaj Dolby Atmos 

  Technologia Dolby Atmos zapewnia 360° dźwięk przestrzenny, dokładnie odwzorowując pozycję źródła dźwięku w otoczeniu, pozwalając kanałom głośników w standardzie 7.1.2 (w tym głośników Phantom Surround Back) otoczyć Cię dźwiękiem nawet od góry.

  Odkryj DTS: X

  Odkryj DTS: X

  Technologia dekodowania DTS-X zapewnia wielowymiarowy dźwięk przestrzenny, który dostosowuje się w czasie rzeczywistym do posiadanych głośników. Dźwięk można precyzyjnie rozmieścić w otoczeniu i ponad nim dzięki 9 kanałom głośników (w tym głośników Phantom Surround Back) i obiektowemu dekodowaniu audio.

  Elastyczne rozwiązania głośników

  Elastyczne rozwiązania głośników

  Elastyczne rozwiązania firmy Sony pozwalają na „relokację” dźwięku w celu symulacji optymalnego położenia i kąta ustawienia oraz zapewnienia najlepszej jakości dźwięku pomimo ograniczeń fizycznych przestrzeni. 

  Phantom Surround Back

  Phantom Surround Back

  Ustawienie głośnika Phantom Surround Back pozwala odwzorować realistyczne brzmienie tylnych fizycznych głośników dźwięku przestrzennego, pozwalając cieszyć się 7-kanałowym dźwiękiem przestrzennym przy użyciu 5-kanałowej konfiguracji głośników.

  Technologia S-Force PRO Front Surround zapewniająca wirtualny dźwięk przestrzenny

  Technologia S-Force PRO Front Surround zapewniająca wirtualny dźwięk przestrzenny
  Technologia S-Force PRO Front Surround pozwala wytworzyć pole akustyczne wirtualnego dźwięku przestrzennego z użyciem zaledwie 2 głośników, więc świetnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń. Nie musisz już także używać głośników tylnych.

  Bezproblemowa kalibracja dźwięku

  Bezproblemowa kalibracja dźwięku

  Łącząc technologię automatycznej kalibracji z relokacją głośnika wirtualnego, D.C.A.C. EX automatycznie optymalizuje częstotliwość pracy głośnika, przesunięcia fazowe i opóźnienia w celu zapewnienia pola odsłuchu idealnie dostosowanego do pomieszczenia.  

  Stała jakość 4K

  Stała jakość 4K

  Jakość 4K utrzymywana jest w całej ścieżce sygnału, od źródła po ekran. Funkcja przejścia sygnału 4K zapewnia przejście danych przez odbiornik bez najmniejszego pogorszenia jakości obrazu i jest zgodna z HDCP 2.2.

  Wyraźny obraz dzięki HDR

  Wyraźny obraz dzięki HDR

  Obsługa przekazywania sygnału HDR (High Dynamic Range) pozwala na znaczną poprawę kontrastu i jasności oglądanego obrazu. Zwiększa się także liczba szczegółów w cieniach i światłach, co ożywia barwy i pozwala dostrzec jeszcze więcej detali.

  Natywne odtwarzanie DSD

  Natywne odtwarzanie DSD

  Firmy Sony i Philips, które wcześniej razem stworzyły format CD, teraz wspólnie stworzyły standard DSD zapewniający rewolucyjny sposób rejestrowania i odtwarzania dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Dzięki częstotliwości próbkowania 128-krotnie wyższej niż w przypadku CD format ten pozwala przetworzyć 8 razy więcej danych i przenosi dźwięk na zupełnie nowy poziom. DSD jest formatem całkowicie odmiennym od PCM: do zapisu sygnału wykorzystuje kodowanie za pomocą modulacji gęstością impulsów, a dźwięk jest powiązany z przebiegiem fali 1-bitowego cyfrowego strumienia audio, która jest bardziej zbliżona do fali analogowego audio. Dzięki temu można połączyć ciepło i naturalność analogowego brzmienia z zaletami technologii cyfrowej, takimi jak szeroki zakres dynamiczny czy pasmo przenoszenia przekraczające 100 kHz. STR-DN1070 zapewnia sprzętowe odtwarzanie formatu DSD (Direct Stream Digital), więc sygnał nie jest konwertowany i można cieszyć się wszystkimi zaletami dźwięku DSD bez utraty jego oryginalnej czystości.

  Formaty plików z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości

  Formaty plików z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości

  Amplituner STR-DN1080 obsługuje różne formaty dźwięku o wysokiej rozdzielczości, w tym DSD i liniowy PCM. Co więcej, odtwarzanie możliwe jest również za pośrednictwem przewodu USB lub łączności DLNA. Możliwości związane z wieloma kanałami zapewnia realistyczny dźwięk o wysokiej jakości z systemem dźwięku przestrzennego.

  Interpolacja DSEE HX

  Interpolacja DSEE HX

  Technologia DSEE HX™ optymalizuje dźwięk z tradycyjnych źródeł i nadaje mu brzmienie zbliżone do nagrań o wysokiej rozdzielczości, sprawiając, że słuchacz czuje się jak w studiu nagraniowym lub na koncercie.

  Wbudowany Chromecast

  Wbudowany Chromecast

  Przesyłaj do urządzenia audio muzykę oraz audycje internetowe i radiowe z ponad 100 aplikacji, w tym Muzyka Google Play™ i inne, korzystając ze smartfonu, tabletu lub laptopa. Wystarczy dotknąć przycisku przesyłania.

  Spotify Connect

  Spotify Connect

  Teraz, korzystając z urządzenia audio, możesz słuchać muzyki z serwisu Spotify z aplikacją w roli pilota.

  Sześć wejść i dwa wyjścia HDMI

  Sześć wejść i dwa wyjścia HDMI

  Sześć wejść i dwa wyjścia HDMI — w tym jedno wyjście przeznaczone specjalnie do obsługi drugiej strefy — pozwalają na wykorzystanie obecnie posiadanego sprzętu oraz rozbudowę zestawu w przyszłości.

  Natywne odtwarzanie DSD przez DLNA, HDMI lub USB

  Natywne odtwarzanie DSD przez DLNA, HDMI lub USB

  Odtwarzanie formatu DSD przez urządzenia podłączone do sieci DLNA lub przez łącze USB z obsługą odtwarzania dźwięku 24 bity/192 kHz w wysokiej rozdzielczości.

  LDAC™: technologia transmisji treści audio o wysokiej rozdzielczości

  LDAC™: technologia transmisji treści audio o wysokiej rozdzielczości

  Przy maks. prędkości 990 kb/s LDAC przesyła ok. 3 razy więcej danych niż konwencjonalne Bluetooth® Audio, dzięki czemu można się cieszyć dźwiękiem o jakości zbliżonej do dźwięku w wysokiej rozdzielczości.

  Dotykasz, łączysz, słuchasz

  Dotykasz, łączysz, słuchasz

  One-touch NFC upraszcza bezprzewodowe słuchanie. Aby uzyskać dźwięk Bluetooth, wystarczy dotknąć odbiornika smartfonem.

  Dźwięk AirPlay

  Dźwięk AirPlay

  Możesz odtwarzać muzykę z urządzeń z technologią AirPlay.

  Strumieniowe przesyłanie muzyki w całym domu dzięki Sony | Music Center

  Strumieniowe przesyłanie muzyki w całym domu dzięki Sony | Music Center

  Funkcja odtwarzania w wielu pomieszczeniach, obsługiwana przez aplikację Sony | Music Center, pozwala słuchać ulubionych utworów w całym domu. Aplikacja Sony | Music Center umożliwia łączenie wybranych głośników i listew głośnikowych Sony w grupy i przesyłanie muzyki strumieniowo do wielu pomieszczeń.

  Łączność Wi-Fi®

  Łączność Wi-Fi®

  Odtwórz dźwięk ze źródeł w Internecie lub ze swojej sieci domowej. 

  Idealnie dopasowany

  Idealnie dopasowany

  Połącz najnowszy odtwarzacz Blu-ray 4K UHD UBP-X800 z amplitunerem STR-DN1080 w celu uzyskania najlepszej domowej rozrywki. Piękno tkwi w szczegółach — od stylowego wzornictwa po ulepszoną jakość obrazu i dźwięku. 

  Doskonały przetwornik DA

  Doskonały przetwornik DA

  Format DSD zapewnia niezwykle przestrzenny dźwięk i wierne odwzorowanie oryginalnego zamysłu wykonawcy. Funkcja sprzętowego odtwarzania formatu DSD pozwala pominąć mechanizm DSP i zachować nienaruszoną czystość tego formatu. Można też jednak w każdej chwili włączyć przetwarzanie DSP za pomocą 32-bitowego przetwornika DA. Co więcej, wielokanałowy przestrzenny dźwięk 5.1 w formacie DSD 5,6 MHz zapewnia niesamowicie realistyczne wrażenia kina domowego i pozwala w pełni docenić zalety tego formatu.

  Kondensatory wysokiej jakości

  Kondensatory wysokiej jakości

  Nowe, montowane powierzchniowo kondensatory o wysokiej jakości dźwięku wraz z lepszym źródłem zasilania przetwornika DAC i zoptymalizowaną technologią tworzenia wzoru podłoża zapewniają stabilny zakres niskich częstotliwości i wysoką rozdzielczość. 

  Dobry rezystor dźwięku

  Dobry rezystor dźwięku

  Doskonały rezystor montowany powierzchniowo wykorzystuje elektrody z czystej miedzi, aby uzyskać wysoką przewodność danych i zapewniać bogaty, żywy dźwięk. Został zaprojektowany tak, aby pasować do ograniczonej przestrzeni o dużej gęstości obwodów.

  Układ scalony przedwzmacniacza światowej klasy

  Układ scalony przedwzmacniacza światowej klasy

  Nowy przedwzmacniacz przekracza możliwości innych odbiorników w tej klasie i zapewnia dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Pojedynczy punkt uziemienia i niezależne zasilanie poprawiają czystość dźwięku i zmniejszają zakłócenia.

  Wzmacniacz mocy

  Wzmacniacz mocy

  Aby zwiększyć stabilność i moc wyjściową, użyto płytki drukowanej z laminatu szklano-epoksydowego. W odróżnieniu do płytek z żywicy zmniejsza wibracje wewnętrzne i zniekształcenie. Dyskretne wzmacniacze zapewniają czysty dźwięk wysokiej jakości.

  Precyzyjny oscylator kwarcowy

  Precyzyjny oscylator kwarcowy

  Zaprojektowane w celu odtwarzania dźwięku ze źródeł HDMI, umieszczone w próżni oscylatory zapobiegają drganiom sygnału i zapewniają wierne odwzorowanie muzyki o wysokiej rozdzielczości oraz formatów dźwięku przestrzennego z szeroką sceną dźwiękową.

  Obwód eliminujący fluktuacje sygnału

  Obwód eliminujący fluktuacje sygnału

  Połączenie starannie zoptymalizowanych obwodów analogowych i cyfrowych osłabia fluktuacje sygnału i zapewnia dokładne przetwarzanie w czasie rzeczywistym.

  Indywidualne zasilanie obwodów analogowych

  Indywidualne zasilanie obwodów analogowych

  Każdy podsystem cyfrowy zawiera oddzielny analogowy regulator napięcia. Dzięki temu zakłócenia o wysokiej częstotliwości nie zniekształcają sygnału analogowego.

  Podzespoły klasy audio

  Podzespoły klasy audio

  Kondensatory blokowe i rezystory klasy audio są mniej podatne na zakłócenia, a przez to zapewniają lepszą jakość dźwięku.

  Zbudowany z myślą o świetnym dźwięku

  Zbudowany z myślą o świetnym dźwięku

  Wzmocniona podstawa montażowa „rama-belka” jest mniej podatna na wpływ dźwięku z głośników i przyczynia się do uzyskania wierniejszego brzmienia przy większej mocy.

  Transformator zasilający o dużej wydajności

  Transformator zasilający o dużej wydajności

  Dbałość o najwyższą jakość dźwięku zaczyna się od transformatora zasilającego. Wewnętrzne okablowanie jest powlekane próżniowo, aby uzyskać wierny dźwięk, a specjalna miedziano-stalowa obudowa zapewnia potężne basy i dokładne częstotliwości głosu.

  3 zaawansowane procesory sygnału cyfrowego

  3 zaawansowane procesory sygnału cyfrowego

  3 wydajne przetworniki sygnałów cyfrowych obsługują najnowsze formaty dźwięku przestrzennego 3D, zapewniając najwyższą dokładność dekodowania sygnału.

  Nowa płytka drukowana układów cyfrowych

  Nowa płytka drukowana układów cyfrowych

  Nowo opracowana metalowa struktura oraz wspornik z radiatorem osłaniają obwody elektronicznie przed ciśnieniem dźwięku i promieniowaniem, zapewniając większą wytrzymałość i wyższą jakość dźwięku.

  Lut klasy ES

  Lut klasy ES

  Luty klasy ES są przeznaczone specjalnie dla urządzeń audio. Stosuje się w nich wysokiej czystości cynę zmieszaną z niewielkimi ilościami specjalnie dobranych metali, co w efekcie pozwala uzyskać zwarte i czyste brzmienie.

  Przetwarzanie 32-bitowe

  Przetwarzanie 32-bitowe

  Obsługiwane jest też sprzętowe odtwarzanie formatów innych niż DSD — konwersji analogowo-cyfrowej poddawany jest wtedy sygnał wyjściowy DSP przetworzony bez żadnych zmian w postaci 32-bitowej. Doskonała technologia DSP, którą Sony stosuje w urządzeniach AVR, umożliwia uaktualnienie wszystkich funkcji przez zastosowanie 32-bitowego przetwornika DA.

  Konstrukcja radiatora

  Konstrukcja radiatora

  Nowo zaprojektowane żeberka stymulują przepływ powietrza. Zwiększają przez to odporność obwodu wzmacniającego na niepożądane ciśnienie akustyczne i zapobiegają nadmiernemu wzrostowi temperatury.

  Muzyka dopasowana do pomieszczenia dzięki strefom odsłuchu

  Muzyka dopasowana do pomieszczenia dzięki strefom odsłuchu

  Skoncentruj moc 7.1.2 kanałów w jednym pomieszczeniu (głównym) lub ciesz się 5.2-kanałowym dźwiękiem w jednym pomieszczeniu, zapewniając 2-kanałowy dźwięk w drugim.

  Łatwy w użyciu graficzny, system obsługi

  Łatwy w użyciu graficzny, system obsługi

  Intuicyjne w użyciu menu ułatwia wybieranie i przeglądanie ustawień amplitunera. Pozwala między innymi zmienić źródła obrazu, sprawdzić podłączone urządzenia i wybrać zaprogramowany tryb dźwięku.

  Wzmacniacz

  Liczba kanałów wzmacniacza7 kanałów
  Liczba dekodowanych kanałów7-kan. + Phantom 2-kan.
  Moc wyjściowa165 W (6 omów, 1 kHz, reprodukcja przez 1 kanał, THD 0,9%)
  Pole dźwiękowe2-kan. stereo, Direct, Multi Ch Stereo, Dolby Surround, Neural: X, Front Surround, korygowanie dźwięku, słuchawki 2-kanałowe

  Funkcje związane z obrazem

  Przejście sygnału przez interfejs HDMI®TAK
  Zwrotny kanał audioTAK
  Przejście sygnału przez interfejs HDMI®TAK
  Przejście sygnału 3D przez interfejs HDMI®TAK
  Obsługa obrazu 4K 60p 4:4:4Tak (poza wejściem VIDEO1)
  Funkcja A/V SyncTak (regulacja)
  BRAVIA Sync (sterowanie CEC)Tak (odtwarzanie jednym dotknięciem, sterowanie dźwiękiem z systemu, wyłączanie zasilania systemu)

  Funkcje audio

  Technologie optymalizacji dźwiękuBezpośrednie odtwarzanie DSD, DSEE HX, Pure Direct, optymalizacja dźwięku, podnoszenie głośników centralnych, Digital Legato Linear, tryb głośników sufitowych

  Automatyczna kalibracja głośników

  Funkcje kalibracjiD.C.A.C. EX; relokacja głośnika; Phantom Surround Back; automatyczne dopasowanie fazy; mikrofon kalibracyjny (stereo)

  Funkcje tunera

  FM/AMTak / –
  Liczba pamięci (FM / AM)Łącznie 30 (30 / -)
  RDSTAK

  Interfejs

  Wejście/wyjście HDMI z obsługą HDCP2.26 / 2
  Złącza wejściowe i wyjścioweOptyczne wejście audio (1); koncentryczne wejście audio (1); analogowe wejście audio (4); wyjście na wzmacniacz subwoofera (2); kompozytowe wyjście na monitor (1); wyjście słuchawkowe (1); złącze USB (1 z przodu); port Ethernet (1)
  Wyjścia na głośnikiPrzód A, środek, dźwięk przestrzenny, Surround Back, Zone2 (wspólne z Surround Back), wysokość (wspólne Surround Back), Przód B (wspólne z Surround Back), Bi-AMP (wspólne z Surround Back)

  Format dekodowany przez złącze HDMI

  Format dekodowany przez złącze HDMIDSD, LCPM, Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Dual Mono, DTS: X, DTS HD MA, DTS HD HR, DTS, DTS-ES (Matrix6.1 / Discrete6.1), DTS 96 / 24

  Format dekodowany przez złącze USB / klienta sieci

  Format dźwięku o wysokiej rozdzielczościDSDIFF (DSD): Maks. 5,6 MHz, 5.1 kan., DSF: Maks. 5,6 MHz, 5.1 kan., WAV(LCPM): Maks. 192 kHz/24 bity, 7.1 kan., AIFF(LCPM): Maks. 192 kHz/24 bity, 5.1 kan., FLAC: Maks. 192 kHz/24 bity, 5.1 kan., ALAC: Maks. 192 kHz/24 bity, 5.1 kan.
  Inny format[MP3].MP3, [AAC / HE-AAC].m4a, .AAC, [WMA9 Standard].WMA

  Podłączanie do sieci komputerowej

  Spotify ConnectTAK
  Funkcje siecioweOdbiornik Bluetooth, nadajnik Bluetooth, NFC, Wi-Fi, AirPlay, mobilna aplikacja sterująca, bezprzewodowe odtwarzanie w wielu pomieszczeniach
  Wbudowany ChromecastTAK

  Własne funkcje instalacji i sterowania

  Dźwięk Zone2Głośnik (regulowane) / linia (regulowane, stałe)
  Strefa HDMITAK
  Wtórnik IR (wejście / wyjście)Tak (1/1)

  Ekologia i oszczędzanie energii

  Pobór mocy (przy wyłączonym zasilaniu)Brak danych
  Pobór mocy (w trybie czuwania)0,4 W
  Pobór mocy (w trybie czuwania sieci) — Złącza1,5W (Bluetooth®) / 1,5W (wykorzystane wszystkie gniazda i sieci)
  Włączony tryb czuwaniaPo 19 minutach
  Włączony tryb czuwania sieci — ZłączaPo 19 minutach (Bluetooth)
  Wyłącznik sieci bezprzewodowej(-ych)Zmień ustawienia Bluetooth® w „MENU” (Konfiguracja / Ustawienia Bluetooth® / Tryb Bluetooth / WYŁ.).

  Cechy ogólne

  Automatyczny tryb czuwaniaTAK
  Graficzny interfejs użytkownika (GUI)TAK (wyłącznie przez HDMI)
  Zasilanie230 V, 50/60 Hz

  Wymiary i waga

  Wymiary (szer. × wys. × gł. w mm)430 x 156 x 331
  Waga (kg)9,7

  Produkty powiązane

  Opinie o produkcie (0)