Aparat Sony DSC-RX100M7 | Sony Centre Nowy Sącz

4 799,00 zł brutto

Produkt dostępny

Sony

DSC-RX100M7

Ogromna szybkość i wysoki poziom funkcji fotograficznych i filmowych

  • Nowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” typu 1.0 oraz obiektyw ZEISS® 24-200 mm
  • Szeroki i ultra-szybki AF, z funkcją Eye AF oraz zdjęciami seryjnymi z prędkością 20 kl./s
  • Filmy 4K HDR (HLG),

Więcej szczegółów

Symulacje ratalne:

Włóż RX100 VII do kieszeni i zabierz ze sobą profesjonalną fotografię, wideografię i wideobloga. Fotografowanie bez efektu blackout z prędkością do 20 kl./s dzięki śledzeniu AF/AE, śledzenie i Eye AF w czasie rzeczywistym, oraz nagrywanie filmów 4K HDR (HLG) z zewnętrznym dźwiękiem pozwolą na rejestrowanie zachwycających obrazów w dowolnym miejscu.

Szeroki zakres ogniskowych w kieszonkowym aparacie

Szeroki zakres ogniskowych w kieszonkowym aparacie

Wbudowany zmiennoogniskowy obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-200 mm F2.8-4.5 oferuje zapewnia zakres ogniskowych odpowiadający dwóm standardowym obiektywom zmiennoogniskowym (24-70 mm i 70-200 mm), zachowując kompaktowy rozmiar aparatu. Składa się z ośmiu asferycznych elementów o 13 asferycznych powierzchniach zapewniających maksymalną rozdzielczość, jasność i czystość w całym zakresie ogniskowych na całej powierzchni obrazu. Cztery z oryginalnych zaawansowanych asferycznych elementów Sony przyczyniają się do zminimalizowania aberracji sferycznej, komatycznej i chromatycznej.

Nowy przetwornik obrazu zapewnia wyższy poziom wydajności

Nowy przetwornik obrazu zapewnia wyższy poziom wydajności

Nowatorski przetwornik obrazu „stacked CMOS” Exmor RS™ typu 1.0 współpracuje z najnowszym procesorem obrazu BIONZ X™, gwarantując najwyższe poziomy wydajności. Efektem jest szybkie fotografowanie pozbawione efektu blackout przy szybkości do 20 kl./s oraz zdjęcia seryjne Single Burst Shooting o szybkości do 90 kl./s. Niezawodne śledzenie AF/AE jest osiągane dzięki przetwarzaniu obliczeń arytmetycznych z szybkością 60 razy na sekundę, co pozwala na predykcyjne śledzenie ruchów obiektu. Korzystają na tym również wizjer elektroniczny oraz monitor LCD, które uzyskują lepszą jakość obrazu i płynne wyświetlanie 60 kl./s podczas fotografowania 

Fotografowanie bez efektu blackout z prędkością do 20 kl./s dzięki śledzeniu AF/AE

Fotografowanie bez efektu blackout z prędkością do 20 kl./s dzięki śledzeniu AF/AE

Dzięki zdjęciom seryjnym pozbawionym efektu blackout z prędkością do 20 kl./s, uzupełnionym o śledzenie AF/AE nie zgubisz śledzonego obiektu nawet przy fotografowaniu z użyciem teleobiektywu. Precyzyjne i stabilne śledzenie AF/AE opiera się o błyskawiczne obliczenia arytmetyczne dokonywane w trakcie zdjęć seryjnych z prędkością nawet 60 razy na sekundę. (A) Fotografowanie bez efektu blackout (B) Fotografowanie z efektem blackout

Błyskawiczny AF o szybkości 0,02 s z 357-polową detekcją fazy 

Błyskawiczny AF o szybkości 0,02 s z 357-polową detekcją fazy 

Szybki i bardzo dokładny autofokus może osiągnąć imponującą prędkość pozyskiwania danych w 0,02 s, najszybszą na świecie, by precyzyjnie rejestrować ulotne momenty. 357 pól AF z detekcją fazy pokrywających około 68% powierzchni kadru – najwięcej na świecie – współdziała z 425 punktami AF z detekcją kontrastu oraz technologią High-density AF Tracking, aby niezawodnie śledzić nawet obiekty poruszające się nieregularnie.

Śledzenie w czasie rzeczywistym utrzymujące stałą ostrość fotografowanego obiektu

Śledzenie w czasie rzeczywistym utrzymujące stałą ostrość fotografowanego obiektu

Po raz pierwszy seria RX wyposażona jest w funkcję śledzenia w czasie rzeczywistym. Podczas śledzenia szybko poruszającego się obiektu, mechanizm automatycznego śledzenia ruchu wykorzystuje nowy algorytm do rozpoznawania obiektów (AI), który analizuje dane dotyczące koloru, schematu (jasności), odległości (głębi) oraz twarzy lub oczu, aby automatycznie zidentyfikować i śledzić obiekt. Podczas zdjęć seryjnych dzięki obliczeniom AF wykonywanych z prędkością 60 razy na sekundę aparat utrzymuje dużą precyzję śledzenia, nawet jeśli obiekt bardzo często zmienia swe położenie. Śledzenie można również włączyć dotykowo zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów.

Lepsze portrety i fotografie zwierząt dzięki udoskonalonemu Eye AF w czasie rzeczywistym

Lepsze portrety i fotografie zwierząt dzięki udoskonalonemu Eye AF w czasie rzeczywistym

Eye AF w czasie rzeczywistym wykrywa i skupia się na oczach fotografowanych obiektów, nawet jeśli część twarzy jest ukryta, podświetlona lub gdy obiekt spogląda w dół. Przy obliczeniach AF do 60 razy na sekundę, autofokus aparatu RX100 VII zapewnia znakomite zdjęcia seryjne oraz zachwycające portrety dzięki precyzyjnemu utrzymywaniu ostrości na oczach obiektu - osoby lub zwierzęcia. Przy fotografowaniu ludzi, uruchomienie Eye AF w czasie rzeczywistym wymaga jedynie wciśnięcia przycisku spustu migawki do połowy.

Nadzwyczajna jakość obrazu i niski poziom szumów

Nadzwyczajna jakość obrazu i niski poziom szumów

Dzięki technologii BSI przetwornik obrazu „stacked CMOS” typu 1.0 o rozdzielczości 20,1 Mpix zwiększa wydajność odbierania światła. Standardowy zakres ISO 100-12800, w przypadku zdjęć rozszerzany do ISO 64 i ISO 80. We współpracy z procesorem zapewnia wysoką rozdzielczość, niski poziom szumów, dokładne odwzorowanie kolorów oraz naturalną barwę skóry.

Soft Skin oraz inne efekty poszerzają zakres kreatywności

Soft Skin oraz inne efekty poszerzają zakres kreatywności

Aparat zapewnia szeroką gamę fotograficznych efektów specjalnych. Efekt Soft Skin redukuje zmarszczki na twarzy oraz matowość skóry, zachowując jasność oczu i ust obiektu, a funkcję Beauty Effect mona zastosować na już wykonanych fotografiach. Automatyka HDR zapewnia większy zakres dynamiczny, reprodukcję gradacji w jasności i kontraście zbliżonym do postrzegania przez ludzkie oko. Szereg opcji Creative Style oraz Picture Effect pomaga w tworzeniu unikalnych obrazów.

Stabilizator obrazu Optical SteadyShot odpowiadający wydłużeniu czasu otwarcia migawki o 4 stopnie

Stabilizator obrazu Optical SteadyShot odpowiadający wydłużeniu czasu otwarcia migawki o 4 stopnie

Wbudowany system stabilizacji obrazu zapewnia efekt równy zwiększeniu prędkości migawki o 4 jednostki przy 200 mm, co kompensuje wstrząsy aparatu podczas robienia zdjęć aparatem trzymanym w ręku nawet w trybie teleobiektywu i w bardzo słabym świetle. W połączeniu z zaawansowaną optyką aparatu oraz procesorem obrazu usprawnienia te gwarantują najwyższą jakość obrazu. [1] Bez stabilizatora obrazu Optical SteadyShot™ (symulacja)  [2] Ze stabilizatorem obrazu Optical SteadyShot

Migawka niwelująca zniekształcenia z opcją cichego fotografowania 

Migawka niwelująca zniekształcenia z opcją cichego fotografowania 

Elektroniczna migawka zapobiegająca zniekształceniom osiąga prędkość 1/32000 sekundy, a szybki odczyt danych z przetwornika obrazu zmniejsza zniekształcenia szybko ruszających się obiektów. Możesz również wyciszyć migawkę aparatu w sytuacjach, w których najmniejszy hałas może przekreślić szansę na idealne ujęcie, takich jak niepozowane zdjęcia lub ujęcia zwierząt.

Nagrywanie 4K HDR (HLG)

Nagrywanie 4K HDR (HLG)

W przypadku rozdzielczości 4K (rozdzielczość QFHD: 3840 x 2160) dla filmów RX100 VII stosuje pełny odczyt pikseli, bez łączenia pikseli, z 1,7x oversamplingiem w celu zapewnienia doskonałej rozdzielczości z redukcją efektu mory i schodkowania. Format wideo XAVC S zapewnia nagrywanie o wysokiej szybkości transmisji (maks. 100 Mb/s), a dzięki możliwościom HLG (Hybrid Log-Gamma) można podziwiać obraz HDR, podłączając aparat do telewizora Sony kompatybilnego z HDR (HLG) za pomocą przewodu USB.

Udoskonalony Fast Hybrid AF oraz śledzenie w czasie rzeczywistym dla jeszcze lepszych filmów

Udoskonalony Fast Hybrid AF oraz śledzenie w czasie rzeczywistym dla jeszcze lepszych filmów

Dzięki ewolucji algorytmów autofokusa (AF), możliwości AF przy nagrywaniu filmów zwiększyły się pod względem szybkości, precyzji i wydajności śledzenia, w tym także w warunkach słabego oświetlenia. Autofokus optymalizuje ostrość aparatu w odniesieniu do obiektu, a przy włączonej funkcji śledzenia w czasie rzeczywistym można rozpocząć śledzenie poprzez proste wskazanie obiektu na ekranie dotykowym, nawet przy nagrywaniu filmów. Szybkość AF oraz czułość śledzenia AF są regulowane, dając możliwość korygowania ostrości i dostosowywania jej do sytuacji.

Eye AF w czasie rzeczywistym podczas nagrywania filmów z ludźmi

Eye AF w czasie rzeczywistym podczas nagrywania filmów z ludźmi

Po raz pierwszy w serii aparatów RX, model RX100 VII może wykrywać i śledzić ludzkie oczy podczas nagrywania filmów, zachowując wyraźną i stabilną ostrość podczas ruchu obiektu. Ostrość jest ustawiana i utrzymywana automatycznie, aby móc skoncentrować się na kadrowaniu ujęć. Opcja ta może być stosowana w połączeniu z funkcją Touch Tracking – wystarczy dotknąć odpowiedni punkt na ekranie dotykowym, by ustawić ostrość na prawym lub lewym oku obiektu, lub zmieniać wybrane oko.

Udoskonalona stabilizacja obrazu zapewniająca lepszą jakość filmów

Udoskonalona stabilizacja obrazu zapewniająca lepszą jakość filmów

System stabilizacji obrazu aparatu został udoskonalony i pozwala na aktywne stosowanie podczas nagrywania filmów 4K. Dzięki rozwojowi algorytmów aparatu, efekt stabilizacji obrazu podczas nagrywania filmów HD również osiąga wyższy poziom niezależnie od wybranego trybu nagrywania, zapewniając lepszą wydajność niż dostępne wcześniej funkcje. Ponadto możesz skorzystać z dodatku Movie Edit do mobilnej aplikacji Imaging Edge™, który pozwoli na uzyskanie płynnych obrazów porównywalnych z nagrywaniem przy użyciu gimbala.

Gniazdo zewnętrznego mikrofonu

Gniazdo zewnętrznego mikrofonu

Mimo niewielkich rozmiarów aparat został wyposażony w nowe gniazdo jack umożliwiające podłączenie zewnętrznego mikrofonu. Standardowe wejście 3,5 mm pozwala na wykorzystanie mikrofonów wysokiej klasy do profesjonalnego nagrywania dźwięku do filmów i wideoblogów.  

Nagrywanie filmu w formacie pionowym 

Nagrywanie filmu w formacie pionowym 

Aparat obsługuje nagrywanie filmów w formacie pionowym z zapisanymi metadanymi wskazującymi na orientację aparatu. Oznacza to, że nagrane w takim formacie filmy, które zostaną przesłane do smartfona, mogą zostać odtworzone bez potrzeby przekształcania ich z formatu horyzontalnego.

Fotografowanie Interwałowe dla filmów poklatkowych

Fotografowanie Interwałowe dla filmów poklatkowych

Fotografowanie interwałowe z interwałem ustawionym od 1 do 60 sekund jest teraz dostępne w aparacie. Zdjęcia wykonane w interwałach można połączyć w film poklatkowy podczas komputerowej postprodukcji. Prosta funkcja podglądu o zmiennej prędkości umożliwia sprawdzenie wersji roboczej filmu poklatkowego w aparacie. 

Bardzo zwolnione tempo – do 40 razy wolniejsza prędkość

Bardzo zwolnione tempo – do 40 razy wolniejsza prędkość

Przetwornik obrazu „stacked CMOS” pozwala na niezwykle wysoką szybkość zdjęć seryjnych do 960 kl./s / 1000 kl./s, więc nawet z zastosowaniem teleobiektywu 200 mm można osiągnąć imponujące zbliżenia i bardzo zwolnione tempo. Liczba klatek na sekundę i nagrywanie mogą być niezależnie ustawione na zwolnione tempo o prędkości odtwarzania od 1/4 do 1/40 prędkości w czasie rzeczywistym, a dzięki użyciu przycisków startu lub końca, można uchwycić najbardziej ulotne momenty.

Wsparcie dla przepływu pracy w profesjonalnym nagrywaniu filmów

Wsparcie dla przepływu pracy w profesjonalnym nagrywaniu filmów

Dla bardziej wymagających produkcji aparat zapewnia szereg funkcji filmowych spotykanych zwykle w profesjonalnym sprzęcie, w tym m.in. krzywe gamma S-Log3 i S-Log2. Szeroki zakres dynamiczny oraz przestrzeń koloru osiągalna dzięki tym profilom S-Log są idealne do łączenia profili aparatów i minimalizowania efektów prześwietlenia zdjęcia lub zgubionego cienia. Dostępne są również dodatkowe funkcje takie jak Picture Profile i Creative Style oraz zaawansowane opcje Wspomaganie wyświetlania gamma, pomiar Zebra, wyjście HDMI z kontrolą nagrywania, kod czasowy oraz nagrywanie Proxy. Aparat zapewnia wszystko, czego potrzebuje profesjonalista w swej codziennej pracy.

Łatwy dostęp do wizjera 

Łatwy dostęp do wizjera 

Wizjer XGA OLED Tru-Finder™ zapewnia wysoką rozdzielczość (odpowiednik 2,35 mln punktów), jasną elektroluminescencję oraz wysoki kontrast sprawdzające się idealnie do podglądu kadrów i dostosowywania ustawień aparatu. Optyka muszli ocznej wizjera elektronicznego redukuje niepożądane odbicia i zapewnia widoczność od narożnika do narożnika. Naciśnięcie przycisku z boku korpusu umożliwia natychmiastowe korzystanie z wizjera. Urządzenie równie szybko może być schowane.

Ekran LCD odchylany o 180° z wszechstronnymi funkcjami dotykowymi 

Ekran LCD odchylany o 180° z wszechstronnymi funkcjami dotykowymi 

Ekran LCD typu 3.0 o wysokiej rozdzielczości 921 tys. punktów odchyla się w górę pod kątem 180° i w dół pod kątem około 90°, co ułatwia kadrowanie autoportretów oraz fotografowanie z wysokiego i niskiego kąta. Obsługa dotykowa obejmuje funkcje Touch Shutter (zwalniająca migawkę), Touch Focus (ustawiająca pole ostrości), Touch Tracking (uruchamiająca śledzenie wybranego obiektu) oraz Touch Pad (gładzik pozwalający na płynne przesuwanie pola ustawiania ostrości). 

Przypisane funkcje zwiększające funkcjonalność

Przypisane funkcje zwiększające funkcjonalność

Elementy menu Funkcje mogą być ustawione oddzielnie dla zdjęć i filmów, a pomocne wskazówki widoczne są na wyświetlaczu. Funkcja Moje menu pozwala na elastyczne przypisanie 30 elementów menu, a często używane funkcje mogą być również przypisane do pokrętła sterującego i tarczy sterującej dzięki opcji Moje pokrętło.

Oceny, ochrona oraz grupowanie zdjęć seryjnych 

Oceny, ochrona oraz grupowanie zdjęć seryjnych 

Tryb odtwarzania zapewnia możliwość oceny zdjęć lub zabezpieczenia przed usunięciem. Funkcje te można wygodnie przypisać do standardowych przycisków. Zdjęcia seryjne można wyświetlać w grupach, w których zostały zrobione. Jedna czynność pozwala też usunąć lub zablokować grupę zdjęć. W zależności od preferencji można wybierać pomiędzy czterema trybami wyświetlania zdjęć seryjnych na wizjerze i na monitorze LCD.

Bardziej wydajna kontrola ustawień oraz udoskonalony system obsługi

Bardziej wydajna kontrola ustawień oraz udoskonalony system obsługi

Dla większej płynności i wydajności fotografowania często używane zakresy ISO oraz typy obszaru ostrości są widoczne na ekranach ustawień tych opcji. Uproszczone działanie funkcji nastawiania ostrości Flexible Spot przyspiesza przesuwanie celownika po klatce, dzięki czemu aparat idealnie nadaje się do zdjęć sportowych, gdy obiekt bardzo często zmienia pozycję. Ponadto, pole ostrości można przełączać między czerwonym i białym, by poprawić jego widoczność w różnych warunkach fotografowania. Dodano również niebieski wskaźnik kontroli zakresu ostrości - idealny dla obiektów o ciepłych kolorach.

Większe możliwości dzięki aplikacji Imaging Edge Mobile 

Większe możliwości dzięki aplikacji Imaging Edge Mobile 

Korzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Imaging Edge Mobile, by zdalnie włączać i wyłączać nagrywanie filmu oraz fotografować ze swojego smartfona lub tabletu dzięki wbudowanemu Wi-Fi®. Wykonane zdjęcia oraz filmy 4K mogą być przesyłane do Twojego urządzenia i udostępniane, a aparat może nawet wykorzystać dane lokalizacyjne Twojego smartfona, by oznaczyć zdjęcia, korzystając z łącza Bluetooth®. Dzięki funkcji automatycznego przesyłania w tle, zdalnie wykonane zdjęcia mogą być automatycznie przesłane z aparatu do smartfona w trakcie ich wykonywania.

Imaging Edge Remote, Viewer i Edit

Imaging Edge Remote, Viewer i Edit

Skorzystaj z aplikacji Imaging Edge na komputer, aby poprawić wyniki swojej pracy. Użyj „Remote”, by kontrolować i monitorować nagrywanie w czasie rzeczywistym. „Viewer” umożliwia szybki podgląd, ocenę i wybranie zdjęć z biblioteki, a „Edit” pozwala na przekształcenie danych RAW na wysokiej jakości zdjęcia. Wykorzystaj w pełni pliki Sony RAW i skuteczniej zarządzaj swoim procesem produkcji. 

Producent

ProducentSONY

Przetwornik obrazu

Typ przetwornikaPrzetwornik obrazu CMOS Exmor RS® typu 1,0" (13,2 x 8,8 mm), współczynnik kształtu 3:2
Liczba pikseli (efektywnie)Około 20,1 megapiksela

Obiektyw

Typ obiektywuObiektyw ZEISS Vario-Sonnar® T* złożony z 15 elementów w 12 grupach (8 soczewek asferycznych, w tym soczewka AA)
Wartość F (maksymalna przysłona)F2,8 (szeroki kąt) – 4,5 (teleobiektyw)
Filtr ND
Ogniskowaf - 9,0-72 mm
KĄT WIDZENIA (ODPOWIEDNIK FORMATU 35 MM)84 deg-12 deg 30 min(24-200 mm)
Zakres ustawiania ostrości (od przedniej części obiektywu)AF (szeroki kąt: około 8 cm do nieskończoności, teleobiektyw: około 100 cm do nieskończoności)
Zoom optyczny8.0x
Clear Image Zoom (fotografia)20 M: około 16x / 10 M: około 22x / 5,0 M: około 32x / VGA: około 121x
Clear Image Zoom (film)4K: Około 12x / HD: Około 16x
Zoom cyfrowy (fotografie)20 M: około 32x / 10 M: około 44x / 5,0 M: około 64x / VGA: około 121x
Zoom cyfrowy (filmy)Około 32x

Ekran

Typ ekranu7,5 cm (3") (4:3) / 921 600 punktów/Xtra Fine/TFT LCD
Regulacja kątaMaksymalnie około 180° w górę, około 90° w dół
Wybór wyświetlacza (wizjer/LCD)Auto/EVF (ręcznie)/Monitor (ręcznie)
Wspomaganie MF przez powiększenie obrazu5.3x, 10.7x
Panel dotykowyTAK

Wizjer

Typ ekranu / liczba punktówWizjer elektroniczny 0,39" (OLED), 2 359 296 punktów
Pokrycie kadru100%
PowiększenieOkoło 0,59×, obiektyw 50 mm nastawiony na nieskończoność, -1m-1 dioptrii (odpowiednik obiektywu 35 mm)
Odległość od okaOkoło 20 mm od soczewki; 19,8 mm od ramki wizjera przy -1m-1dioptrii (norma Camera & Imaging Products Association)
Regulacja dioptrii-4,0 do +3,0 m-1
Regulacja jasnościAutomatyczny/ręczny (5 etapów)

Kamera

Procesor obrazuTak (BIONZ X)
STEADYSHOT (ZDJĘCIE)Optyka
STEADYSHOT (FILM)Tak (inteligentny tryb aktywny, typ optyczny z kompensacją elektroniczną, typ zapobiegający efektowi przewijania)
Sposób nastawiania ostrościFast Hybrid AF (AF z detekcją fazy/AF z detekcją kontrastu)
Tryb ostrościPojedynczy AF, automatyczny AF, ciągły AF, DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), ręczny
Strefa wyznaczania ostrościSzeroka (357 pól (AF z detekcją fazy), 425 pól (AF z detekcją kontrastu)) / strefowa / centralna / punktowa z wyborem czujnika (mały/średni/duży) / rozszerzany tryb punktowy z wyborem czujnika / śledzenie ostrości (szeroka / strefowa / środkowa / punktowa z wyborem czujnika (mały/średni/duży) / rozszerzany tryb punktowy z wyborem czujnika)
ŚLEDZENIE OBIEKTÓWTak (Śledzenie)
EYE AF[Zdjęcia] Człowiek (Wybór oko prawe/lewe) / Zwierzę; [Film] Człowiek (Wybór oko prawe/lewe)
Tryb pomiaru światłaWielosegmentowy, centralnie ważony, punktowy, uśrednienie wartości całego obszaru, jasny obszar
Kompensacja ekspozycji+/-3,0 EV, co 1/3 EV
Czułość ISO (fotografia) (zalecany wskaźnik ekspozycji)Automatyczna (ISO 100-12800, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy),100/125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800 (z rozszerzeniem do ISO 64/80), wieloklatkowa redukcja szumów: automatyczna (ISO 100-12800),100/200/400/800/1600/3200/6400/12800/25600
Czułość ISO (filmy)Auto: (odpowiednik ISO100Level – ISO12800, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), 100/125/160/200/250/320/400/500/640/800/1000/1250/1600/2000/2500/3200/4000/5000/6400/8000/10000/12800
Tryby balansu bieliAutomatyczny, światło dzienne, cień, chmury, wolfram, świetlówka (ciepła biel), świetlówka (zimna biel), świetlówka (biel dzienna), świetlówka Światło dzienne, lampa błyskowa, automatyczny tryb podwodny, temperatura barwowa / filtr barwny, własny
Mikrokorekty balansu bieliTak (G7 do M7, 57 stopni) (A7 do B7, 29 stopni)
Czas otwarcia migawkiInteligentna automatyka (4" – 1/2000) / Autoprogram (30" – 1/2000) / Ręczny (30" – 1/2000) / Preselekcja przysłony (30" – 1/2000) / Preselekcja czasu migawki (30" – 1/2000)
Migawka sterowana elektronicznie[Pojedyncze zdjęcia] iAuto (4" - 1/32000) / Program Auto(30" - 1/32000) / Manualny(30" - 1/32000) / preselekcja przysłony(30" - 1/32000) / preselekcja migawki(30" - 1/32000);, [zdjęcia seryjne/zdjęcia seryjne Single Burst Shooting] 1/8 - 1/32000
PrzysłonaInteligentna automatyka (F2,8–F11 (szeroki kąt)) / Autoprogram (F2,8–F11 (szeroki kąt)) / Ręczny (F2,8–F11 (szeroki kąt)) / Preselekcja czasu migawki (F2,8–F11 (szeroki kąt)) / Preselekcja przysłony (F2,8–F11 (szeroki kąt))
Weryfikacja obrazuKontrast, nasycenie, ostrość, style twórcze, przestrzeń barw (sRGB / Adobe RGB), jakość (RAW / RAW i JPEG (Extra fine, Fine, Standard)) / JPEG (Extra fine, Fine, Standard)
Redukcja szumówRedukcja szumów przy długich czasach ekspozycji: włączanie/wyłączanie, dostępna przy czasach migawki dłuższych niż 1/3 s, przy dużych czułościach ISO: normalna/słaba/wyłączona, wieloklatkowa redukcja szumów: automatyczna, ISO 100–25 600
Funkcje zakresu dynamicznegoWyłączone, DRO (Auto/poziom 1–5), Auto HDR (automatyczne zmiany ekspozycji, nastawianie zmian ekspozycji: od 1 EV do 6 EV z krokiem 1,0 EV)
Tryb fotografowaniaAUTO (Inteligentna automatyka, lepsza automatyka), autoprogram, preselekcja przysłony, preselekcja czasu otwarcia migawki, ręczne nastawianie ekspozycji, pamięć ustawień (korpus 3 zestawy / karta pamięci 4 zestawy), tryb filmu (automatyka programowa, preselekcja przysłony, preselekcja czasu otwarcia migawki, ręczne nastawianie ekspozycji), tryb HFR (automatyka programowa, preselekcja przysłony, preselekcja czasu otwarcia migawki, ręczne nastawianie ekspozycji), panorama, tryby tematyczne
Tryby tematycznePortret, sport, makro, krajobraz, zachód słońca, scena nocna, zdjęcia z ręki o zmierzchu, portret nocą, wyraźny ruch, zwierzęta, jedzenie, fajerwerki, duża czułość
Liczba zdjęć seryjnych (maksymalna) (maksymalna liczba rejestrowanych pikseli)[AUTO/Elektroniczna migawka] Zdjęcia seryjne Hi: około 20 kl./s, średnia prędkość: około 10 kl./s, niska prędkość: ok. 5,0 kl./s, zdjęcia seryjne Single Burst Shooting Hi: ok. 90 kl./s, zdjęcia seryjne Single Burst Shooting Mid: ok. 60 kl./s, zdjęcia seryjne Single Burst Shooting Low: ok. 30 kl./s [Mechaniczna migawka] Zdjęcia seryjne Hi: -, Zdjęcia seryjne Mid: około 10 kl./s, niska prędkość: około 3,0 kl./s
Samowyzwalacz10 s/5 s/2 s / sekwencja 3 lub 5 zdjęć z możliwością wyboru opóźnienia 10 s, 5 s lub 2 s / zdjęcia z bracketingiem z możliwością wyboru opóźnienia 10 s, 5 s lub 2 s / zdjęcia seryjne z możliwością wyboru opóźnienia 10 s, 5 s lub 2 s
Tryby zapisuPojedyncze, zdjęcia seryjne, zdjęcia seryjne z preselekcją czasu otwarcia migawki, samowyzwalacz, samowyzwalacz (zdjęcia seryjne), bracketing zdjęć seryjnych, bracketing pojedynczy, bracketing balansu bieli, bracketing DRO
NAGRYWANIE OKRESOWETak (odstęp 1-60 s, 1–9999 zdjęć, blokada AE / śledzenie AE (wysoki/średni/niski))
Panorama (zdjęcia)Tryb panoramy
Efekty zdjęciowe[Zdjęcie] zabawkowy aparat, kolor pop, posteryzacja, zdjęcie retro, high-key: miękki, częściowy kolor, obraz czarno-biały o dużym kontraście, miękka ostrość, malowidło HDR, obraz czarno-biały o bogatej gradacji, miniatura, akwarela, ilustracja; [Film] zabawkowy aparat, kolor pop, posteryzacja, zdjęcie retro, high-key: miękki, częściowy kolor, obraz czarno-biały o dużym kontraście.
Styl twórczyStandardowy, Żywy, Neutralny, Czysty, Głęboki, Jasny, Portret, Krajobraz, Zachód słońca, Scena nocna, Jesienne liście, Czarno-biały, Sepia, Pamięć stylu
Profile obrazuwył. / PP1–PP10 (poziom czerni, krzywa gamma (film, fotografia, Cine1–2, ITU709, ITU709 [800%], S-Log2, S-Log3, HLG, HLG1, HLG2, HLG3), gamma czerni, zagięcie charakterystyki, tryb koloru, nasycenie, zmienność koloru, głębia koloru, szczegółowość, kopiowanie, zerowanie)
Liczba rozpoznawanych scen[Zdjęcie] Lepsza automatyka: 44/iAuto: 33, [Film]: 44

Lampa błyskowa

Tryby pracy lampy błyskowejAutomatyczny, lampa włączona, synchronizacja z długim czasem ekspozycji, synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny, lampa wyłączona
Typ lampy błyskowejWbudowana, podnoszona ręcznie
Światło wspomagające autofokus (AF Illuminator)Automatyczne / Wyłączone
BracketingTAK
Zasięg lampy błyskowejAutomatyczna czułość ISO: Ok. 0,4–5,9 m (szeroki kąt) / około 1–3,1 m (teleobiektyw), ISO 12800: maks. ok. 12,4 m (szeroki kąt) / około 7,0 m (teleobiektyw)

Nagrywanie

Obsługiwane nośniki nagrań[XAVC S (100 Mb/s)] Karta pamięci SDXC/SDHC (UHS-I klasy U3 lub wyższej); [XAVC S (60 Mb/s / 50 Mb/s)] Karta pamięci SDXC/SDHC (klasy 10 lub wyższej) [AVCHD/fotografia] Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Micro, Memory Stick Micro(Mark2), karta pamięci SDXC/SDHC/SD (klasa 4 lub wyższa), karta pamięci micro SDXC/SDHC/SD (klasa 4 lub wyższa)
Format zapisu[Zdjęcie]: JPEG (DCF 2.0, Exif 2.31, zgodność z MPF Baseline), RAW (format Sony ARW 2.3); [film]: XAVC S, zgodność z formatem AVCHD 2.0, MP4
Format zapisu (ścieżka dźwiękowa filmu)XAVC S: LPCM, 2 kanały, AVCHD: Dolby® Digital (AC-3), 2 kanały; Dolby Digital Stereo Creator
Liczba nagrywanych pikseli nieruchomego obrazu (rozmiar obrazu)Tryb 3:2: 20M (5 472 × 3 648) / 10M (3 888 × 2 592) / 5M (2 736 × 1 824); Tryb 4:3: 18M (4 864 × 3 648) / 10M (3648 × 2736) / 5M (2592 × 1944) / VGA; Tryb 16:9: 17M (5 472 × 3 080) / 7,5M (3648 × 2056) / 4,2M (2 720 × 1 528); Tryb 1:1: 13M (3 648 × 3 648) / 6,5M (2 544 × 2 544) / 3,7M (1920 × 1920); Tryb panoramy: szeroka (12 416 × 1 856 / 5 536 × 2 160), standardowa (8 192 × 1 856 / 3 872 × 2 160)
Zakres barw (nieruchomy obraz)sRGB, Adobe RGB
DCF/DPOFDCF/DPOF/EXIF/MPF
Tryb nagrywania filmu (NTSC)Przełącznik NTSC/PAL: [NTSC] AVCHD: 24 M FX (1920 × 1080/60i) / 17 M FH (1920 × 1080/60i), XAVC S 4K: 30p 100 M (3840 × 2160/30p) / 30p 60 M (3840 × 2160/30p) / 24p 100 M (3840 × 2160/24p) / 24p 60 M (3840 × 2160/24p), XAVC S HD: 60p 50 M (1920 × 1080/60p) / 60p 25 M (1920 × 1080/60p) / 30p 50 M (1920 × 1080/30p) / 30p 16 M (1920 × 1080/30p) / 24p 50 M (1920 × 1080/24p) / 120p 100 M (1920 × 1080/120p) / 120p 60 M (1920 × 1080/120p)
Tryb nagrywania filmu (NTSC)Przełącznik NTSC/PAL: [NTSC] AVCHD: 24 M FX (1920 × 1080/60i) / 17 M FH (1920 × 1080/60i), XAVC S 4K: 30p 100 M (3840 × 2160/30p) / 30p 60 M (3840 × 2160/30p) / 24p 100 M (3840 × 2160/24p) / 24p 60 M (3840 × 2160/24p), XAVC S HD: 60p 50 M (1920 × 1080/60p) / 60p 25 M (1920 × 1080/60p) / 30p 50 M (1920 × 1080/30p) / 30p 16 M (1920 × 1080/30p) / 24p 50 M (1920 × 1080/24p) / 120p 100 M (1920 × 1080/120p) / 120p 60 M (1920 × 1080/120p)
Tryb nagrywania filmu (PAL)Przełącznik NTSC/PAL: Tryb [PAL], AVCHD: 24 M FX (1920 × 1080/50i) / 17 M FH (1920 × 1080/50i), XAVC S 4K: 25p 100 M (3840 × 2160/25p) / 25p 60 M (3840 × 2160/25p), XAVC S HD: 50p 50 M (1920 × 1080/50p) / 50p 25 M (1920 × 1080/50p) / 25p 50 M (1920 × 1080/25p) / 25p 16 M (1920 × 1080/25p) / 100p 100 M (1920 × 1080/100p) / 100p 60 M (1920 × 1080/100p)
HFRNagrywanie: Przełącznik NTSC/PAL: Tryb [PAL] XAVC S HD: 50p 50 M (1920 × 1080 / 250 kl./s), 50p 50 M (1920 × 1080 / 500 kl./s), 50p 50 M (1920 × 1080 / 1000 kl./s) / 25p 50 M (1920 × 1080 / 250 kl./s), 25p 50 M (1920 × 1080 / 500 kl./s), 25p 50 M (1920 × 1080 / 1000 kl./s), przełącznik
HFRNTSC/PAL: Tryb [NTSC] XAVC S HD: 60p 50 M (1920 x 1080 / 240 kl./s), 60p 50 M (1920 x 1080 / 480 kl./s), 60p 50 M (1920 x 1080 / 960 kl./s) / 30p 50 M (1920 x 1080 / 240 kl./s), 30p 50 M (1920 x 1080 / 480 kl./s), 30p 50 M (1920 x 1080 / 960 kl./s) / 24p 50 M (1920 x 1080 / 240 kl./s), 24p 50 M (1920 x 1080 / 480 kl./s), 24p 50 M (1920 x 1080 / 960 kl./s), odczyt przetwornika efektywnej liczby pikseli: Priorytet jakości: 240 kl./s / 250 kl./s (1824 × 1026), 480 kl./s / 500 kl./s (1824 × 616), 960 kl./s / 1000 kl./s (1244 × 420) / Priorytet czasu nagrywania: 240 kl./s / 250 kl./s (1824 × 616), 480 kl./s / 500 kl./s (1292 × 436), 960 kl./s / 1000 kl./s (912 × 308)
Liczba nagrywanych pikseli nieruchomego obrazu (rozmiar obrazu) w filmieTryb 16:9: 17M (5472 × 3080) / 7,5M (3648 × 2056) / 4,2M (2720 × 1528)
Nagrywanie proxyTak (1280 × 720, ok. 9 Mb/s)

Interfejs

Złącza wejściowe i wyjścioweZłącze Multi/Micro USB Terminal, Hi-Speed USB (USB 2.0), Micro HDMI, gniazdo mikrofonowe (mini jack stereo 3,5 mm)
NFCZgodność ze znacznikami NFC Forum typu 3, zdalne sterowanie jednym dotknięciem, udostępnianie jednym dotknięciem
WI-FITak (IEEE802.11b/g/n (pasmo 2,4 GHz))
Bluetooth®Tak (standard Bluetooth w wer. 4,1 (pasmo 2,4 GHz))

Zasilanie

Źródło zasilaniaPrąd stały 3,6 V (dołączony akumulator) / prąd stały 5,0 V (dołączony zasilacz sieciowy)
System baterii / akumulatoraAkumulator (NP-BX1)
Pobór mocy (tryb aparatu)Około 2,1 W przy korzystaniu z ekranu LCD; około 2,3 W przy korzystaniu z wizjera (norma Camera & Imaging Products Association)
Ładowanie/zasilanie przez złącze USBTak (zdjęcia, odtwarzanie)
CZAS PRACY AKUMULATORA (FOTOGRAFIE)(CAMERA & IMAGING PRODUCTS ASSOCIATION)Monitor: ok.: 260 / ok. 130 min, monitor (przy automatycznym wyłączaniu monitora po 2 s): ok. 310 / ok. 155 min, wizjer: ok. 240 / ok. 120 min
CZAS PRACY AKUMULATORA (FILMY, FAKTYCZNE NAGRYWANIE)(CAMERA & IMAGING PRODUCTS ASSOCIATION)Monitor: ok.: 40 min, wizjer: ok. 40 min
CZAS PRACY AKUMULATORA (FILMY, NAGRYWANIE CIĄGŁE)(CAMERA & IMAGING PRODUCTS ASSOCIATION)Monitor: ok.: 70 min, wizjer: ok.: 70 min.

Inne

Aplikacja Playmemories Camera Apps
Funkcje zdjęcioweRozpoznawanie twarzy, rejestracja twarzy, zapisywanie zdjęć (podczas nagrywania filmu), wykrywanie uśmiechu, Grid Line, Quick Navi, Digital Level Gauge (pitch & roll), WB Bracket, DRO Bracketing, MF Assist, Peaking (wyświetlacz: wył/wł) (poziom: wysoki/średni/niski) (kolor: czerwony/żółty/niebieski/biały), Zebra, Marker Display, Audio Rec Level, Audio Level Display, Step Zoom / Quick Zoom, samowyzwalacz do autoportretów, TC/UB, informacje o prawach autorskich, ISO Auto Minimum Shutter Speed, zdalne sterowanie z komputera, Gamma Disp. Assist, [Mov]czułość śledzenia AF, [Mov]szybkość AF, Set File Name, Touch Shutter/Touch Focus/Touch Tracking, gładzik dotykowy, Moje menu, Moje pokrętło
Funkcje odtwarzaniaBRAVIA Sync (sterowanie przez HDMI), indeks 9/25 klatek, automatyczny obrót, pokaz slajdów, przewijanie w przód/w tył (film), kasowanie, ochrona, Motion Shot Video, efekt upiększania, przechwytywanie zdjęć, ocena, automatyczny obrót obrazu
TRILUMINOS ColorTak
Obraz w formacie 4KTak
Temperatura w środowisku pracy0° C. - +40° C. / 32° F. 104° F

Wymiary i waga

Wymiary (szer. x wys. x gł.)101,6 × 58,1 × 42,8 mm (4 × 2 3/8 × 1 11/16 cala)
WAGA (ZGODNOŚĆ Z NORMĄ CAMERA & IMAGING PRODUCTS ASSOCIATION)Ok. 302 g (z akumulatorem i kartą pamięci) / ok. 275 g (sam aparat)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)