Lampa błskowa Sony HVL-F45RM | Sony Centre Nowy Sącz

1 745,00 zł brutto

Zapytaj o dostępność

Sony

Lampa o dużej mocy i liczbie przewodniej 45 z wbudowanym radiowym sterowaniem bezprzewodowym

      Więcej szczegółów

      Ten produkt nie występuje już w magazynie

      Symulacje ratalne:

      Nie daj się zwieść kompaktowym rozmiarom i bezprzewodowemu sterowaniu: ta lampa błyskowa ma liczbę przewodnią 45 i pozwoli Ci zrobić mistrzowsko oświetlone zdjęcia. Ponieważ jest też wyposażona w światło LED do zdjęć i filmów, możesz w pełni wykorzystać możliwości fotograficzne i filmowe swojego aparatu. Konstrukcja odporna na pył i wilgoć umożliwia bezproblemowe użytkowanie jej w plenerze.

      Kompaktowa lampa błyskowa o dużej mocy

      Kompaktowa lampa błyskowa o dużej mocy

      Ta radykalnie zmniejszona, przypinana kompaktowa lampa błyskowa o liczbie przewodniej 45 jest najlepiej dostosowana do użycia z aparatami z serii α7. Zapewnia dużą moc nawet przy odbijaniu błysku i potrzebuje tylko ok. 2,5 s na ponowne naładowanie. Pozwala też na długą pracę dzięki możliwości wykonania ok. 210 błysków.

      Wbudowane funkcje bezprzewodowego sterowania radiowego 

      Wbudowane funkcje bezprzewodowego sterowania radiowego 

      Sterowanie radiowe pozwala korzystać z tej lampy w połączeniu ze zgodnym aparatem w konfiguracjach z wieloma lampami, także przy silnym świetle słonecznym oraz ze stosunkowo dużej odległości. Lampa HVL-F45RM może pełnić funkcję bezprzewodowego pilota lub odbiornika. Jako pilot, lampa HVL-F45RM umożliwia użycie do 15 zgodnych lamp błyskowych lub odbiorników w maks. 5 grupach i zapewnia łączność ze zdalnymi urządzeniami na odległość do 30 m. Obsługuje także optyczną komunikację bezprzewodową.

      Obracana głowica pozwala wybrać sposób oświetlania

      Obracana głowica pozwala wybrać sposób oświetlania

      Obracana głowica lampy HVL-F45RM ma 360-stopniowy zakres ruchu w poziomie (po 180° w lewo i w prawo), a także możliwość ruchu o 150° w górę i 8° w dół. Zapewnia to swobodny wybór sposobu oświetlenia sceny i możliwość jego dostosowania do aktualnych warunków.

      System obsługi Quick Navi

      System obsługi Quick Navi

      Wystarczy nacisnąć przycisk „Fn”, a interfejs Quick Navi firmy Sony zapewni łatwy, intuicyjny dostęp do parametrów oświetlenia. Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, jest na ekranie, dostępne przy użyciu kilku przycisków i kółka sterującego. To ogranicza do minimum czynności wymagane do określania ustawień przed fotografowaniem.

      Możliwość przypisania funkcji klawiszom

      Możliwość przypisania funkcji klawiszom

      Funkcja programowania klawiszy pozwala łatwo przypisać do nich często używane opcje, co usprawnia obsługę. Ustawienia poziomu kompensacji oświetlenia i mocy błysku można dostosować do własnych wymagań. Przyciski programowalne są podświetlone na czerwono.

      Menu z podziałem na karty

      Menu z podziałem na karty

      Korzystanie z funkcji lampy jest bardzo komfortowe. Korzystanie z menu na ekranie LCD jest proste i intuicyjne, ponieważ zachowują one taki sam podział na karty, jak menu w korpusie aparatu.

      Oświetlenie LED i światło wspomagające AF

      Oświetlenie LED i światło wspomagające AF

      Oświetlenie LED nie nagrzewa się podczas pracy i jest energooszczędne. Dzięki temu dobrze sprawdza się w zastosowaniach fotograficznych i filmowych, pozwalając tworzyć naturalnie wyglądające światła i cienie. Dodatkowo światło wspomagające AF uzupełnia lampę doświetlającą, co ułatwia ustawianie ostrości na obiekcie przy słabym świetle.

      Synchronizacja z krótkimi czasami otwarcia migawki

      Skorzystaj z zalet synchronizacji lampy błyskowej z krótkimi czasami migawki. Konwencjonalne fotografowanie z synchronizacją wymagało czasów otwarcia migawki takich samych lub dłuższych niż czas błysku, a zatem i mniejszej przysłony. Utrudniało to uzyskanie efektów rozmycia tła (bokeh). Jednak synchronizacja z krótkimi czasami otwarcia migawki (HSS) pozwala używać lampy błyskowej z dowolnym czasem otwarcia migawki, nawet najdłuższym czasem otwarcia migawki dostępnym w aparacie. Umożliwia to zwiększenie przysłony według potrzeb w celu uzyskania wąskiej głębi ostrości, która utrzymuje doskonałą ostrość obiektu przy jednoczesnym rozmyciu tła, tworząc piękne portrety. Bezprzewodowa synchronizacja z krótkimi czasami migawki jest możliwa także w przypadku zgodnych aparatów.

      Konstrukcja odporna na pył i wilgoć

      Konstrukcja odporna na pył i wilgoć

      Specjalnie zaprojektowane uszczelnienia ruchomych łączeń obudowy zwiększają odporność na pył i wilgoć i pozwalają lampie poradzić sobie w każdych warunkach pogodowych. Są szczególnie przydatne podczas użytkowania w plenerze, gdzie nie ma kontroli nad różnymi czynnikami, takimi jak wiatr i pył w środowisku.

      Bezprzewodowa lampa błyskowa TTL (through-the-lens (TTL)

      Nawet przy fotografowaniu z lampą błyskową sterowaną bezprzewodowo moc błysku można określić na podstawie dokładnego pomiaru ilości światła, jaka przechodzi przez obiektyw. Pozycję i kierunek ustawienia lampy błyskowej można swobodnie zmieniać, co pozwala rozjaśniać głębokie cienie i przygaszać intensywne światła przy fotografowaniu obiektów od przodu, a także uzupełniać kadr o miękki cień, który potęguje wrażenie głębi i obecności. Sterowanie względną mocą błysku w trybie bezprzewodowym jest możliwe.

      Funkcja ADI

      Funkcja ADI umożliwia automatyczny pomiar, na który w niemal żadnym stopniu nie wpływają odbicia światła od obiektu czy tła. Zapewnia to właściwą ekspozycję nawet w przypadku obiektów nadmiernie odbijających światło lub zbyt ciemnych. Wspomniana funkcja wyzwala przedbłysk w celu uwzględnienia pomiaru odbitego światła i uzyskania informacji o odległości obiektu od obiektywu zgodnego aparatu, co pozwala określić optymalną moc błysku.

      Tryb testowy lampy błyskowej

      Tryb testowy lampy błyskowej

      Tryb testu lampy błyskowej pozwala sprawdzić cienie na obiekcie przed wykonaniem zdjęć, a także sprawdzić poziom światła przy użyciu pomiaru zewnętrznej lampy błyskowej, co ma zasadnicze znaczenie w fotografii studyjnej. Poziom światła testu lampy błyskowej zależy od ustawienia poziomu światła w trybie ręcznego sterowania lampą błyskową (M), a lampa błyskowa błyska z poziomem światła 1/1 w trybie (through-the-lens).

      Automatyczna regulacja zoomu uwzględniająca rozmiar przetwornika obrazu

      Lampa automatycznie dostosowuje kąt rozsyłu błysku do długości ogniskowej obiektywu aparatu, do którego jest podłączona, w zakresie od 24 mm do 105 mm. Ta sama funkcja dopasowuje także zoom błysku do rozmiaru przetwornika obrazu aparatu, minimalizując winietowanie na obwodzie kadru. Pokrycia błysku wymagane dla aparatów wyposażonych w matryce światłoczułe w formacie pełnoklatkowym 35 mm i APS-C nieznacznie się różnią. Ta inteligentna funkcja automatycznie zapewnia optymalny kąt rozsyłu dla każdej z nich.

      Automatyczna regulacja balansu bieli (AWB)

      Temperatura barwowa zależy od środowiska, w którym fotografujemy. Temperatura barwowa światła lampy błyskowej powinna być zgodna z temperaturą barwową otoczenia w celu zapewnienia naturalnego wyglądu ujęcia. Ta zaawansowana funkcja sprawia, że informacje o temperaturze barwowej są przesyłane z lampy błyskowej do aparatu, który dzięki temu może ustawić odpowiedni balans bieli. To z kolei umożliwia uzyskanie bardziej naturalnego obrazu przy fotografowaniu z lampą błyskową.

      Port Multi/Micro USB

      Port Multi/Micro USB

      Lampa wyposażona jest w złącze Multi/Micro USB, które umożliwia podłączenie jej do komputera i zainstalowanie aktualizacji oprogramowania.

      Informacje podstawowe LAMPA

      Przybliżone wymiary69,4 mm (szer.) × 113,7 mm (wys.) × 88,3 mm (gł.) (2 3/4" × 4 1/2" × 3 1/2")
      Przybliżona waga317 g (sam korpus)

      Typ LAMPA

      TypAutomatyczna elektroniczna lampa błyskowa (przypinana) z pomiarem przedbłysku;
      Typ stopkiStopka Multi Interface

      Głowica lampy błyskowej (jednostka oświetlająca) LAMPA

      Maksymalna liczba przewodnia45 (ustawienie zasięgu błysku 105 mm/wydajność lampy błyskowej STD, ISO100・m)
      Kąt rozsyłu błyskuTryb AUTOMATYCZNY/RĘCZNY (24–105 mm) Użycie nasadki szerokokątnej pozwala także objąć błyskiem kąt widzenia przy ogniskowej 15 mm.
      Tryb lampy błyskowejTryb TTL / RĘCZNY / MULTI
      Czas błysku (w przybliż.)W ciągu ok. 1,7 ms (1/1, TRYB RĘCZNY)
      Temperatura barwowa (w przybliż.)5500K
      Częstotliwość (w przybliż.)0,1-2,5 sekundy (baterie alkaliczne)/0,1-2,0 sekundy (akumulator Ni-MH)
      Powtarzanie (w przybliż.)Ponad 210 razy (baterie alkaliczne) / ponad 270 razy (akumulator Ni-MH)
      Wydajność ciągłego błysku40 błysków z prędkością 10 błysków na sekundę
      Błysk odbityTAK
      Kąt odbiciaGóra 150° (0°/30°/45°/60°/75°/90°/120°/150°), dół 8°, lewa i prawa strona 180° (0°/30°/45°/60°/75°/90°/120°/150°/180°)
      Błysk próbnyTAK
      Kontrola błyskuSterowanie lampą błyskową z użyciem przedbłysku (P-TTL/ADI)
      Kompensacja mocy błyskuTak
      Regulacja poziomu mocy22 poziomy (1/1–1/128) co 1/3 kroku
      Synchronizacja z krótkimi czasami otwarcia migawki (HSS)TAK
      Błysk modelującyTAK
      Wbudowany panel panoramicznyTak (15 mm)
      Wbudowana karta odbijająca światłoTAK

      Światło wspomagające autofokus LAMPA

      Światło wspomagające autofokusTak
      Zakres roboczy (w przybliż.)0,5-6 m

      Sterowana radiowo funkcja łączności bezprzewodowej LAMPA

      Sterowana radiowo funkcja bezprzewodowaTak (kontroler/odbiornik)
      CzęstotliwościPasmo 2,4 GHz
      Kanały14 kanałów (tryb automatyczny/ręczny)
      Zasięg łączności (w przybliż.)30 m
      Grupy3 grupy (tryb TTL / RĘCZNY), 5 grup (tryb grupowy z lampą błyskową)
      Maks. liczba lamp błyskowych15 sztuk
      Sterowanie względną mocą błysku3 grupy (tryb TTL)

      Sterowana optycznie funkcja łączności bezprzewodowej LAMPA

      Sterowana optycznie bezprzewodowa lampa błyskowaTak (kontroler/zdalnie)
      Kanały4 kanały
      Zasięg łączności (w przybliż.)30 m
      Zasięg łączności (w przybliż.)5 m
      Grupy3 grupy
      Sterowanie względną mocą błysku3 grupy (tryb TTL)

      Funkcja podświetlenia LED LAMPA

      Intensywność oświetlenia pośrodku (w przybliż.)400 lx (0,5 m)/100 lx(1 m)
      Zasięg oświetlania (w przybliż.)1 m (przy filmowaniu należy wprowadzić nastawy ISO 3200 i F5,6)
      Obsługiwana ogniskowa35 mm (kąt widzenia dla formatu 35 mm)
      Czas ciągłego świecenia (w przybliż.)4 godz. (z bateriami alkalicznymi Sony w rozmiarze AA)
      Temperatura barwowa (w przybliż.)5500K
      Regulacja poziomu mocy10 stopni

      Inne funkcje LAMPA

      Automatyczna regulacja kąta rozsyłu uwzględniająca rozmiar przetwornika obrazuTak
      Ustawienie rozsyłu błyskuTak
      Automatyczna regulacja balansu bieliTak
      Ustawienia przycisków użytkownikaTak
      Ustawienia pamięciTak
      Zdalne wyzwalanie

      Wyświetlacz LAMPA

      Panel LCDTak (matryca punktowa)
      Wskaźnik postępu ładowania

      Złącza zewnętrzne LAMPA

      Złącze do synchronizacji
      Złącze Multi / Micro UsbTAK

      Zasilanie LAMPA

      ZasilanieCztery baterie alkaliczne AA lub akumulatory Ni-MH
      Zewnętrzny adapter akumulatora

      Inne cechy LAMPA

      Konstrukcja odporna na kurz i wilgoćTAK

      Produkty powiązane

      Opinie o produkcie (0)