Obiektywy pełnoklatkowe

   Obiektyw Sony FE 400mm F2.8 GM OSS | SEL400F28GM | Sony Centre Nowy Sącz

   0/5
   4/5
   4/5
   53 949,00 zł

   Płatność obsługują:

   Ilość
     Na stanie

   • Mocowanie typu E i współpraca z pełnoklatkowymi matrycami obrazu
   • Superteleobiektyw G Master z dużą przysłoną
   • Niewiarygodna szybkość, wyjątkowa rozdzielczość G Master i efekt bokeh
   • Czas realizacji: około 4 tygodni

   Płatność obsługują:

   Gwarancja Standardowa

   • Gwarancja Sony na cały wykupiony okres gwarancji
   • Bezpłatne wykonywanie napraw przez autoryzowanych specjalistów
   • Bezpłatne wykonywanie napraw przez okres powyżej 2 lat od daty zakupu (do 5 lat)
   • Priorytetowe, krótsze terminy napraw

   Gwarancja Serwis Extra

   • Gwarancja Sony na cały wykupiony okres gwarancji
   • Bezpłatne wykonywanie napraw przez autoryzowanych specjalistów
   • Bezpłatne wykonywanie napraw przez okres powyżej 2 lat od daty zakupu (do 5 lat)
   • Priorytetowe, krótsze terminy napraw

   Łącznie:

   53 949,00 zł

   (+0 zł - cena gwarancji)

   Polecane akcesoria:

   Wyjątkowa szybkość, niesamowita rozdzielczość G Master i efekt bokeh oraz profesjonalna kontrola i niezawodność. Wszystko w najlżejszym na świecie obiektywie tej klasy.

   Innowacyjny superteleobiektyw G Master F2.8

   W tym superteleobiektywie o dużej przysłonie zastosowano wiele najdoskonalszych technologii Sony, co pozwoliło uzyskać wyjątkową szybkość, niesamowitą rozdzielczość G Master i efekt bokeh oraz profesjonalną kontrolę i niezawodność. Co więcej, model SEL400F28GM to najlżejszy superteleobiektyw w swojej klasie, więc przenoszenie go oznacza niezrównaną wygodę.

   Nowo opracowany silnik liniowy XD (extreme dynamic) pozwala na uzyskanie niewiarygodnie szybkiego, precyzyjnego i cichego autofokusu.

   Silniki liniowe XD stosowane w modelu SEL400F28GM zostały zaprojektowane, aby zapewniać większy ciąg i lepszą wydajność niż tradycyjne modele, co pozwala na maksymalne wykorzystanie szybkości działania obecnych i przyszłych korpusów aparatów. Konstrukcja silnika liniowego i układ komponentów zostały w pełni zmodernizowane, dzięki czemu zapewniają znacząco większy ciąg. Dwa z nowych silników zastosowano w modelu SEL400F28GM, osiągając pięciokrotną poprawę wydajności śledzenia ruchomych obiektów. Oznacza to, że pełna prędkość zaawansowanego korpusu aparatu może zostać wykorzystana do robienia idealnych zdjęć w najbardziej dynamicznych i nieprzewidywalnych sceneriach. Silniki XD są także wspierane nowymi algorytmami opracowanymi specjalnie do nich. Znacząco poprawiają one reakcje silników na sygnały kontrolne oraz minimalizują opóźnienia i niestabilność występujące podczas używania obiektywów o dużej przysłonie na potrzeby cichego działania o małych drganiach. 

   Bezkonkurencyjna rozdzielczość G Master

   Wszystkie obiektywy oznaczone marką G Master zostały zaprojektowane z myślą o bardzo wysokich standardach, co gwarantuje zachowanie wyjątkowego kontrastu na całym obrazie przy wysokiej częstotliwości przestrzennej. Konstrukcja optyczna obejmuje trzy fluorytowe elementy minimalizujące osiową aberrację chromatyczną, która może stanowić problem w przypadku obiektywów z dużą przysłoną, oraz boczną aberrację chromatyczną, która może zmniejszać rozdzielczość na obrzeżach obrazu. Zlewanie się kolorów zostało skutecznie zlikwidowane, umożliwiając wyrazistą reprodukcję najwyższej jakości szczegółów.

   Piękny, naturalny efekt bokeh G Master

   Poza precyzyjną kontrolą aberracji sferycznej na etapie projektowania każdy obiektyw jest indywidualnie testowany i dostosowywany podczas produkcji. Zapewnia to najwyższą możliwą jakość efektu bokeh. 11-listkowa przysłona kołowa zapewnia jeszcze płynniejszy efekt bokeh. Model SEL400F28GM umożliwia zawężenie głębi pola w przypadku obiektywu 400 mm F2.8 w celu osiągnięcia zdjęć z pięknym, głębokim rozmytym tłem.

   Obsługa telekonwerterów 1.4x i 2.0x z wysoką jakością obrazu i wydajnością AF.

   Obsługiwane są opcjonalne wysokowydajne telekonwertery 1.4x i 2.0x zapewniające ogniskową 800 mm (ekwiwalent 1200 mm na obudowach APS-C) z maksymalna przysłoną F5.6. Niesamowite parametry obrazu i szybkie, precyzyjne działanie autofokusa są zachowane przy użyciu każdego z tych doskonałych telekonwerterów, co gwarantuje najwyższą jakość obrazu G Master.

   Doskonała antyodblaskowość zapewniająca wyrazistość i kontrast

   Na wewnętrznych powierzchniach obiektywu znajduje się oryginalna powłoka Nano AR firmy Sony, która skutecznie zapobiega odblaskom powodującym poświatę, co znacząco poprawia wyrazistość i kontrast obrazu. (1. Powłoka Nano AR / 2. Szkło / 3. Światło przechodzące)

   Najlżejszy na świecie - waży jedynie 2895 g

   Innowacyjna konstrukcja optyczna obejmująca trzy fluorytowe elementy zmniejsza liczbę elementów zastosowanych z przodu tubusu obiektywu, co przekłada się na niewiarygodnie małą wagę tego doskonałego obiektywu. Kolejnym czynnikiem pozwalającym zmniejszyć wagę jest zastosowanie w tubusie wytrzymałego stopu magnezu. Model SEL400F28GM waży jedynie 2895 g, co ułatwia przenoszenie i manewrowanie. Z pewnością doceni to każdy aktywny fotograf. Powtarzane testy w terenie oraz oceny profesjonalnych fotografów zaowocowały konstrukcją, która nie jest ciężka z przodu, co skraca moment bezwładności. Opór obrotowy jest o 50 większy niż w przypadku modelu SAL500F40G. Gwarantuje to szybsze, bardziej precyzyjne panoramowanie zarówno podczas trzymania aparatu w ręku, jak i korzystania z monopodu. 

   Odporność na kurz i wilgoć zapewnia niezawodność w trudnych warunkach

   Pyło- i wodoodporna konstrukcja gwarantuje niezawodność niezbędną w trudnych warunkach na zewnątrz.

   Swobodne zastosowanie stopu magnezu

   Wytrzymały stop magnezu jest zastosowany nie tylko w zewnętrznej części tubusu obiektywu i uchwycie statywu, ale też w wewnętrznych komponentach tubusu. Zapewnia to najwyższą wytrzymałość, jakiej wymaga praca profesjonalnego fotografa, jednocześnie zmniejszając całkowitą wagę urządzenia.

   Fluorowa powłoka przedniego elementu

   Przedni element obiektywu ma fluorową powłokę, która chroni przed zabrudzeniami i odciskami palców, jednocześnie ułatwiając wycieranie zabrudzeń i odcisków palców, które powstają na powierzchni obiektywu.

   Lekka i solidna osłona obiektywu z włókna węglowego

   Dołączona osłona obiektywu jest wykonana z lekkiego i wytrzymałego włókna szklanego i ma flokowane wnętrze umożliwiające optymalne kontrolowanie oświetlenia.

   Większa wytrzymałość uchwytu i niezawodność

   Liczba śrub mocujących uchwyt została zwiększona w celu zapewnienia maksymalnej sztywności i łatwego dopasowania do zastosowań profesjonalnych.

   Odpowiednie etui dołączone do zestawu

   Specjalne sztywne etui dołączone do zestawu chroni obiektyw przed wstrząsami i wibracjami podczas transportu.

   Full-time DMF

   Po włączeniu ustawienia FULL TIME DMF ręczna regulacja ostrości jest błyskawicznie włączana przekręceniem pierścienia, nawet w trybie AF-C. Gdy podczas robienia zdjęć AF powoduje przestawienie ostrości na inny obiekt, można użyć pierścienia regulacji ostrości, by szybko ustawić ostrość z powrotem na żądany obiekt. W sytuacjach, gdy użytkownik chce ręcznie dostosować ostrość po wstępnym zastosowaniu autofokusu, może wyłączyć funkcję ustawiania ostrości naciśnięciem przycisku spustu migawki do połowy, a następnie przypisać AF do innego przycisku. Umożliwia to łatwe używanie pierścienia do ustawienia ostatecznej ostrości po wstępnym ustawieniu automatycznym. Możliwość szybkiego przełączania na tryb ręcznej regulacji ostrości przydaje się, gdy trzeba ustawić ostrość poza ustalonym limitem.

   Wbudowana optyczna stabilizacja obrazu z nowym trybem 3

   Wbudowana optyczna stabilizacja obrazu ułatwia robienie ostrych zdjęć podczas trzymania aparatu w rękach. Poza ustawieniem trybu 2 do zdjęć panoramicznych model SEL400F28GM ma nowe ustawienie tryb 3 z zaawansowanym algorytmem ułatwiającym kadrowanie podczas śledzenia ruchomych obiektów. Tryb 3 zapewnia optymalną stabilizację podczas śledzenia i wykonywania zdjęć nieprzewidywalnych, dynamicznych wydarzeń sportowych. Stabilizacja w pięciu osiach jest dostępna, gdy model SEL400F28GM używany jest w połączeniu z korpusem α wyposażonym we wbudowaną stabilizację obrazu.

   Linear Response MF

   Pierścień regulacji ostrości ma funkcję Linear Response MF, która odpowiada za doskonałą i dynamiczną kontrolę ostrości w trybie ręcznym. Ostrość zmienia się liniowo wskutek obrotu pierścienia regulacji ostrości, co zapewnia precyzję niezbędną do szybkiego i dokładnego ustawienia ostrości.

   Przycisk blokady ostrości z możliwością zaprogramowania w czterech miejscach

   Przyciski blokady ostrości znajdują się w czterech miejscach na tubusie obiektywu, zapewniając łatwy dostęp w każdej sytuacji. Przyciski blokady ostrości można dostosować poprzez menu na korpusie aparatu, przypisując im funkcje wybrane przez użytkownika. Np. Eye AF.

   Pierścień funkcji zastosowany po raz pierwszy

   Model SEL400F28GM obejmuje nowy pierścień funkcji z wybieraną przełącznikiem opcją PRESET (wstępnie ustawiona ostrość) i FUNCTION. Funkcje takie jak Power Focus można przypisać do trybu FUNCTION w menu korpusu aparatu. 

   Power Focus

   Po ustawieniu przełącznika do wyboru funkcji pierścienia w pozycji FUNCTION i obróceniu pierścienia funkcji ostrość płynnie zmienia się zgodnie z prędkością określoną przez liczbę obrotów pierścienia. Umożliwia to płynne ustawianie ostrości podczas filmowania.

   Wstępnie ustawiona ostrość

   Przycisk SET jest wstępnie skonfigurowany na zapamiętywanie żądanego pola ostrości. Gdy przełącznik trybu zostanie następnie ustawiony w pozycji PRESET, przekręcenie pierścienia funkcji w dowolnym kierunku spowoduje natychmiastowe ustawienie ostrości na zapamiętane pole ostrości. Może to być wspaniała zaleta w przypadku sportów i innych szybko zmieniających się sytuacji - ostrość można wcześniej wstępnie ustawić i następnie błyskawicznie przywołać, by mieć pewność, że najważniejszy moment zostanie odpowiednio zarejestrowany. Funkcja jest dostępna podczas fotografowania w trybie AF lub MF i umożliwia ustawienie ostrości poza zakresem ustalonego limitu.

   Wybór trybu APS-C/pełnoklatkowego

   Po ustawieniu przełącznika do wyboru funkcji pierścienia w pozycji FUNCTION pierścień można obrócić, wybierając kąt widzenia APS-C lub pełnoklatkowy. 

   Wsuwane gniazdo filtra

   Model SEL400F28GM ma gniazdo filtra obsługujące filtr ND o średnicy 40,5 mm oraz inne rodzaje filtrów, a także opcjonalny okrągły filtr polaryzacyjny VF-DCPL1. Po umieszczeniu w obiektywie kołowy filtr polaryzacyjny VF-DCPL1 można obracać, aby uzyskać odpowiednią polaryzację.

   Uniwersalny, wyjątkowo wytrzymały uchwyt do statywu

   Pierścień kołnierza statywu ma łożyska zapewniające płynne obracanie i wysoką niezawodność. Pierścień kołnierza statywu ma również 90-stopniowy przełącznik, który włącza lub wyłącza dźwięk klikania. Po włączeniu dźwięku kliknięć można łatwo przełączać orientację aparatu między poziomą a pionową. Dźwięk klikania można na życzenie wyłączyć płynnym przyciskiem o małym oporze.

   Ogranicznik zakresu ostrzenia

   Ogranicznik zakresu ostrości umożliwia wybór ograniczonego wyboru ostrości, gdy konieczne jest najszybsze możliwe ustawienie ostrości. Trzy dostępne ustawienia: PEŁNY, 7-2,7 m i 7 m.

   Szczegóły produktu

   3 Przedmioty

   Opis

   Mocowanie
   Mocowanie Sony E
   Format
   Pełna klatka 35 mm
   OGNISKOWA (MM)
   400
   OGNISKOWA W PRZELICZENIU NA FORMAT 35 MM (APS-C)
   600
   GRUPY/ELEMENTY OBIEKTYWU
   17-23 *z uwzględnieniem jednego filtra
   KĄT WIDZENIA (APS-C)
   4°10'
   MAKSYMALNA PRZYSŁONA (F)
   2,8
   MINIMALNA PRZYSŁONA (F)
   22
   LISTKI PRZYSŁONY
   11
   PRZYSŁONA KOŁOWA
   TAK
   MINIMALNA ODLEGŁOŚĆ OD OBIEKTU
   2,7 m (8,86 ft)
   MAKSYMALNE POWIĘKSZENIE (KROTNOŚĆ)
   0,16
   ŚREDNICA FILTRA (MM)
   40,5 (gniazdo)
   STABILIZACJA OBRAZU (STEADYSHOT)
   Stabilizator Optical SteadyShot
   ZGODNOŚĆ TELEKONWERTERA (×1,4)
   SEL14TC
   ZGODNOŚĆ TELEKONWERTERA (×2,0)
   SEL20TC
   TYP OSŁONY
   Kołowa

   Ostatnio przeglądane:

   Ostatnio przeglądane:

   Klientów zainteresowały również:

   Podobne produkty: