Aparaty pełnoklatkowe

   Aparat Sony A7R IV A (body) | ILCE-7RM4A

   0/5
   4/5
   4/5
   16 499,00 zł

   Płatność obsługują:

   Gwarancja
   • 2 lata (standardowa)
   • 3 lata (Serwis Extra)
   • 4 lata (Serwis Extra)
   • 5 lat (Serwis Extra)
   Ilość
     Ostatnie sztuki w magazynie

   Ostatnie sztuki w magazynie

   CASHBACK 1300 zł

   Kup ten produkt, zarejestruj zakup i odbierz zwrot 1300 zł. Akcja obowiązuje od 30.04.2024 r. do 31.07.2024 r..

   Niezwykła rozdzielczość obrazu, prędkość i ostrość

   • Pełnoklatkowy przetwornik CMOS Exmor R™ 61.0 MP 35 mm i szybki procesor obrazu
   • Fenomenalne działanie systemu AF oraz fotografowanie w trybie seryjnym z prędkością 10 kl./s
   • Wygoda i niezawodność ułatwiające pracę wymagającym profesjonalistom

   Płatność obsługują:

   Gwarancja

   Gwarancja Standardowa

   • Gwarancja Sony na cały wykupiony okres gwarancji
   • Bezpłatne wykonywanie napraw przez autoryzowanych specjalistów
   • Bezpłatne wykonywanie napraw przez okres powyżej 2 lat od daty zakupu (do 5 lat)
   • Priorytetowe, krótsze terminy napraw

   Gwarancja Serwis Extra

   • Gwarancja Sony na cały wykupiony okres gwarancji
   • Bezpłatne wykonywanie napraw przez autoryzowanych specjalistów
   • Bezpłatne wykonywanie napraw przez okres powyżej 2 lat od daty zakupu (do 5 lat)
   • Priorytetowe, krótsze terminy napraw

   Łącznie:

   16 499,00 zł

   (+0 zł - cena gwarancji)

   Polecane akcesoria:

   Wysoka rozdzielczość CMOS maksymalizowana przez procesor obrazu, minimalne wibracje i 5-osiowy stabilizator. Zdjęcia seryjne z prędkością do 10 kl./s z niezwykłą wydajnością AF. Funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym umożliwia teraz śledzenie oczu zwierząt. Automatyczne śledzenie obiektu na bazie SI w czasie rzeczywistym. Urządzenie dla profesjonalistów, solidny korpus, wszechstronność, swoboda.

   Osiąganie najwyższej rozdzielczości: Pełnoklatkowy przetwornik CMOS o rozdzielczości 60,1 MP

   Osiąganie najwyższej rozdzielczości: Pełnoklatkowy przetwornik CMOS o rozdzielczości 60,1 MP

   Nowo opracowany pełnoklatkowy przetwornik CMOS Sony 35 mm z oświetleniem z tyłu o rozdzielczości 61,0 MP pozwala bezlusterkowemu aparatowi pełnoklatkowemu α7R IV osiągnąć parametry, które wcześniej można było spotkać tylko w konwencjonalnych aparatach średniego rozmiaru. Dzięki bezlusterkowej konstrukcji i braku amortyzatora mechanicznego lustra rozdzielczość jest większa bez ujmy na jakości obrazu. Aparat α7R IV pozwala osiągnąć jakość obrazu, która przekracza oczekiwania dotyczące konwencjonalnych aparatów pełnoklatkowych, zwłaszcza w zakresie niskiej lub średniej czułości. Własna technologia firmy Sony pozwala osiągnąć niezwykle wysoką rozdzielczość i zapewnia cichą pracę oraz dużą czułość.

   Ulepszony procesor obrazu wykorzystujący maksymalne możliwości przetwornika CMOS

   Ulepszony procesor obrazu wykorzystujący maksymalne możliwości przetwornika CMOS

   Aby dorównać parametrom nowego przetwornika obrazu, nowy procesor obrazu BIONZ X o wysokiej szybkości został także ulepszony, aby jeszcze lepiej odtwarzać szczegóły i znacząco redukować szumy. Aby jakość obrazu była wyższa, szumy pojawiające się przy większych ilościach pikseli są minimalizowane, zwłaszcza w standardowym zakresie czułości ISO do 32000. Szeroki, 15-stopniowy zakres dynamiczny przy niskiej czułości ISO (do zdjęć) pozwala osiągnąć lepszą reprodukcję przejść tonalnych z miejsc zacienionych do jasnych. Ponadto reprodukcja kolorów do fotografii aparatu α7R IV, która zdobyła uznanie w najnowszym modelu α, odtwarza kolor skóry przy portretach i żywe kolory kwiatów, co pozwala osiągnąć naturalne efekty.

   Niezwykła rozdzielczość 61,0 MP

   Niezwykła rozdzielczość 61,0 MP

   Inne funkcje aparatu α7R IV maksymalizują niezwykle wysoką rozdzielczość obrazu na poziomie 61,0 megapikseli. Jedną z nich jest 5-osiowy wbudowany stabilizator obrazu ze zoptymalizowanymi algorytmami, dzięki którym czas otwarcia migawki może osiągnąć długość 5,5 jednostek. Kolejną niezwykłą funkcją jest migawka sterowana elektronicznie umożliwiająca cichą pracę bez wibracji. Ponadto aparat α7R IV ma wbudowany amortyzator tłumiący ruch migawki, co jeszcze bardziej redukuje wibracje. Wiele funkcji aparatu α7R IV pomaga robić ostre zdjęcia.

   14-bitowy format RAW z naturalnymi przejściami tonalnymi

   14-bitowy format RAW z naturalnymi przejściami tonalnymi

   Aparat α7R IV obsługuje skompresowany i nieskompresowany 14-bitowy format RAW czego efektem są płynne i bardziej naturalne przejścia tonalne zwiększające jakość obrazu. 16-bitowe przetwarzanie w procesorze obrazu BIONZ X, najnowszy układ LSI i ulepszony procesor obrazu BIONZ X umożliwiają generowanie 14-bitowych danych w formacie RAW nawet podczas sesji w trybie cichym lub zdjęć seryjnych. [1] Przetwornik obrazu [2] Najnowszy szybki układ o dużej skali integracji [3] 16-bitowe przetwarzanie obrazu

   Wizjer OLED UXGA Tru-Finder z 5,76 mln punktów

   Wizjer OLED UXGA Tru-Finder z 5,76 mln punktów

   Nowy wizjer elektroniczny o rozdzielczości 5,76 mln punktów zastosowany w aparacie α7R IV zapewnia obraz o wysokiej precyzji, jasności i wysokim kontraście. Odtwarza drobne szczegóły z 1,6 raza większa rozdzielczością niż aparat α7R III. W trybie „High Display Quality” wykorzystywana jest rzeczywista rozdzielczość (około) 61,0 MP do tłumienia mory i schodkowania, dzięki czemu obrazy w wizjerze są precyzyjne i naturalne; Prędkość 120/100 kl./s trybu „Wysoki” liczby klatek na sekundę pozwala osiągnąć płynniejszy ruch, co ułatwia śledzenie poruszających się obiektów. Powłoka z fluoru ułatwia usuwanie brudu lub odcisków palców z obiektywu. Dzięki temu można łatwiej przeglądać pracę w trudnych warunkach i lepiej skoncentrować się na sesji. [1] Wizjer Ultra-XGA OLED Tru-Finder [2] Wizjer Quad-VGA OLED Tru-Finder

   Szeroka, szybka i pewna ewolucja AF

   Szeroka, szybka i pewna ewolucja AF

   Dzięki większemu obszarowi działania i większej gęstości punktów AF oraz ulepszonemu algorytmowi śledzenia poruszających się obiektów, wydajność AF zwiększyła się, zapewniając dokładne i niezawodne śledzenie skomplikowanych ruchów obiektu i zmian prędkości. System Fast Hybrid AF aparatu α7R IV to połączenie wysokiej prędkości, detekcji fazy, którą można łatwo śledzić, i autofokusa z wykrywaniem kontrastu z wysoką precyzją. System sprawdza się nawet w słabo oświetlonych obiektach takich jak EV-3. AF z detekcją fazy (567 punktów) i AF z detekcją kontrastu (425 punktów) pozwala objąć większy obszar obrazu (99.7% wysokości i 74.0% szerokości). Ponadto ten niezwykły system AF reaguje tak szybko, jak w modelu α7R III (mimo że przetwarza większe ilości danych z czujnika CMOS o bardzo wysokiej rozdzielczości) nawet w słabo oświetlonych obiektach.

   Zdjęcia seryjne z niezwykłą prędkością 10 kl./s z funkcją śledzenia AF/AE

   Zdjęcia seryjne z niezwykłą prędkością 10 kl./s z funkcją śledzenia AF/AE

   Mimo dużej rozdzielczości o wartości 61 MP niezwykły algorytm umożliwia szybkie przetwarzanie danych przy zdjęciach seryjnych o dużej prędkości do 10 kl./s ze śledzeniem AF/AE przez mechaniczną migawkę. Możliwe jest również fotografowanie w trybie zdjęć seryjnych z prędkością do 8 kl./s w trybie podglądu na żywo z minimalnym opóźnieniem wyświetlania. Dzięki temu można śledzić szybko poruszające się obiekty. Po przycięciu pełnoklaktowego obrazu do rozmiaru APS-C lub po wybraniu trybu fotografowania APS-C nadal można otrzymać obrazy o rozdzielczości 26,2 MP. To świetna wiadomość dla osób fotografujących dzikie zwierzęta, którzy polegają na funkcji przycinania po zarejestrowaniu obrazów szybko poruszających się zwierząt lub ptaków z dystansu.

   Do 68 obrazów w trybie zdjęć seryjnych

   Do 68 obrazów w trybie zdjęć seryjnych

   Profesjonalny fotograf musi osiągać przybliżone wyniki bez zakłóceń. Z 1,5 raza większym buforem pamięci, prędkością systemu i obsługą standardu UHS-II aparat α7R IV może zarejestrować do 68 obrazów w trybie zdjęć seryjnych przy prędkości 10 kl./s. W trybie fotografia APS-C można zrobić około 3 razy więcej zdjęć niż w trybie fotografowania pełnoklatkowego. Uzyskiwanie dostępu do menu / wyświetlanie menu poprzez naciśnięcie przycisku Fn, zmiana ustawień i odtwarzanie może odbywać się podczas zapisywania danych. Liczba zdjęć możliwych do zapisania w pamięci jest wyświetlana podczas odtwarzania.

   Fotografowanie bez migotania

   Fotografowanie bez migotania

   Migotanie fluorescencyjnych i innych sztucznych źródeł światła jest wykrywane automatycznie, a nastawa migawki zmieniana jest w celu minimalizacji wpływu migotania na zdjęcie. Pozwala to zmniejszyć anomalie ekspozycji i kolorów w górnej i dolnej części zdjęć przy krótszych czasach otwarcia migawki, jak również uniknąć niespójności ekspozycji i kolorów między zdjęciami seryjnymi, dzięki czemu możesz bez obaw robić zdjęcia w pomieszczeniach.

   Dwa gniazda na nośniki obsługujące standard UHS-II

   Dwa gniazda na nośniki obsługujące standard UHS-II

   Aparat α7R IV ma dwa gniazda na karty SD — oba obsługują standard UHS-I i UHS-II, co zwiększa prędkość przesyłania danych. Dwie karty znajdujące się w gniazdach mogą zostać użyte do jednoczesnego lub naprzemiennego zapisu danych, oddzielenia danych w formacie RAW od JPEG lub zdjęć z filmów oraz do kopiowania danych pomiędzy kartami. Mechanizm blokowania przesuwania zapobiega niezamierzonemu otwarciu pokrywy karty pamięci.

   Bardziej profesjonalne fotografowanie

   W aparacie α7R IV zastosowano akumulator NP-FZ100 o dużej pojemności (tak jak w modelu α7R III). Dzięki bardziej energooszczędnej konstrukcji obwodów aparat α7R IV zasilany z akumulatora pracuje prawie tak samo długo, jak model α7R III, mimo większej rozdzielczości przetwornika obrazu i wizjera elektronicznego. Na wydłużenie sesji zdjęciowych pozwala ponadto sprzedawany oddzielnie uchwyt pionowy (VG-C4EM) z miejscem na dwa akumulatory i zasilacz (NPA-MQZ1K) mieszczący cztery akumulatory. Aby aparat pracował dłużej, można też użyć zewnętrznych powerbanków podłączanych do złączy USB Type-C® i Multi/Micro USB.

   Ulepszony Eye AF w czasie rzeczywistym (oko ludzkie) umożliwia robienie lepszych portretów

   Ulepszony Eye AF w czasie rzeczywistym (oko ludzkie) umożliwia robienie lepszych portretów

   Funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym współgra z technologią śledzenia w czasie rzeczywistym działającą w oparciu o najnowsze zdobycze w dziedzinie SI. Dzięki temu robienie portretów jest bardzo wydajne. Ten progresywny system wykrywa i przetwarza dane dotyczące oczu i twarzy w czasie rzeczywistym i namierza oczy obiektu z niezwykłą precyzją. Gdy funkcja „Face / Eye Priority in AF” jest włączona, Eye AF (tryb AF-C/AF-S/AF-A) można aktywować zarówno własnym przyciskiem, jak i wciskając do połowy przycisk spustu migawki lub wciskając przycisk AF-ON. Ta funkcja umożliwia teraz wybór oka — lewego lub prawego — przed sesją lub podczas fotografowania. Funkcję Eye AF w czasie rzeczywistym można wykorzystać zarówno podczas fotografowania, jaki nagrywania filmów.

   Funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym do zwierząt pozwala skutecznie śledzić zwierzęta i pupile domowe

   Funkcja Eye AF w czasie rzeczywistym do zwierząt pozwala skutecznie śledzić zwierzęta i pupile domowe

   Zaawansowane rozpoznawanie obiektu na bazie SI w funkcji Sony Eye AF w czasie rzeczywistym obejmuje nowy algorytm obsługujący śledzenie zwierząt. Dzięki temu można szybko, precyzyjnie i automatycznie śledzić i wykrywać oczy zwierząt. Zwiększa to szanse na udane, ostre zdjęcia dzikich zwierząt i domowych pupili — czyli motywów, których utrwalanie było kiedyś sporym wyzwaniem. Obsługiwane są wszystkie tryby ostrości — AF-C, AF-S i AF-A.

   Funkcja śledzenia w czasie rzeczywistym pozwalająca utrzymać ostrość na śledzonym obiekcie

   Funkcja śledzenia w czasie rzeczywistym pozwalająca utrzymać ostrość na śledzonym obiekcie

   Dzięki tej technologii dokładna ostrość jest utrzymywana automatycznie, gdy przycisk migawki jest wciśnięty do połowy. Można wybrać obiekt wedle zamiaru, polegać na urządzeniu α7R IV i skoncentrować się na kompozycji, ponieważ aparat zajmie się śledzeniem obiektu. Nowy algorytm śledzenia w czasie rzeczywistym przetwarza dane przestrzeni, opierając się o dane koloru, wzorca (jasności) i odległości obiektu (głębia), a technologia SI wykrywa twarz i oczy obiektu w czasie rzeczywistym. Funkcja jest dostępna zarówno przy fotografowaniu, jak i nagrywaniu filmów.

   AF z detekcją fazy obsługuje obiektywy z mocowaniem A

   AF z detekcją fazy działa nawet wtedy, gdy obiektyw z mocowaniem A zostanie zamontowany na modelu α7R IV za pomocą adaptera LA-EA3. System AF z 567 punktami AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej zapewnia szerokie pokrycie obszaru obrazu, szybką pracę oraz niezwykle wydajne śledzenie, nawet gdy zamontowany jest obiektyw z mocowaniem typu A.

   Funkcja bezprzewodowego sterowania zdalnego przez komputer

   Funkcja bezprzewodowego sterowania zdalnego przez komputer

   Przy użyciu samego aparatu α7R IV można korzystać z nowych funkcji bezprzewodowych obsługiwanych zdalnie z komputera przez Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz ). W ten sposób można zdalnie zmienić ustawienia aparatu lub przesłać zdjęcia podczas pracy. Dzięki temu użytkownik nie jest ograniczony żadnymi kablami zarówno podczas sesji na dworze, jak i w pomieszczeniach. Oprócz tego aparat α7R IV obsługuje funkcje zdalnego sterowania z komputera przez port USB Type-C™ zgodny ze standardem SuperSpeed USB 5 Gb/s (USB 3.2), co pozwala przesyłać obrazy w trybie tetheringu. Nawet duże obrazy w formacie RAW można przesyłać płynnie i sprawdzać od razu na komputerze.

   Wszechstronna zgodność z lampą błyskową

   Wszechstronna zgodność z lampą błyskową

   Aparat M41 B41 ma terminal synchronizacji, dzięki czemu umożliwia komfortowe połączenie niededykowanych lamp błyskowych oraz kabli ze standardowymi terminalami ze studyjnymi lampami błyskowymi itp. Opóźnienie zwolnienia migawki zostało zminimalizowane celem zapewnienia płynnego, szybszego działania podczas fotografowania z użyciem lampy. Fotografowanie przy użyciu lampy błyskowej w trybie ciągłym, z szybkością do 10 kl./s zapewnia zaawansowane możliwości rejestracji obrazu. Aby jeszcze zwiększyć wszechstronność, można również wybrać synchronizację z długim czasem ekspozycji oraz synchronizację z drugim przebiegiem kurtyny podczas fotografowania z bezprzewodową lampą zdalną.

   Dzięki funkcji Pixel Shift Multi Shooting można teraz komponować fotografię z obrazów 16 pixel-shifted>

   Dzięki funkcji Pixel Shift Multi Shooting można teraz komponować fotografię z obrazów 16 pixel-shifted

   Funkcja Pixel Shift Multi Shooting otwiera nowy wymiar rozdzielczości. Aparat α7R IV obsługuje teraz komponowanie obrazu z 16 obrazów pixel-shifted (wcześniej było możliwe komponowanie z czterech obrazów). Po zastosowaniu zaawansowanej stabilizacji obrazu ta odnowiona funkcja precyzyjnie obraca czujnik w odstępach pół piksela cztery razy i jednego piksela cztery razy na przemian. W efekcie możliwa jest rejestracja 16 obrazów pixel-shifted. Następnie obrazy są komponowane na komputerze w jeden obraz o rozdzielczości około 240,8 mln pikseli (19,008 × 12,672) z pierwotnych danych o równowartości około 963,2 mln pikseli. Dzięki temu jedno zdjęcie może mieć niezwykłą rozdzielczość. Fotografie są rejestrowane z realistycznymi szczegółami, teksturą, kolorem, nastrojem, otoczeniem, co pozwala odtworzyć odcienie z minimalną morą i małymi przekłamaniami koloru. Nawet atmosfera i otoczenia reprodukowane są z niezwykłą wiernością, co pozwala osiągnąć niespotykaną dotąd dokładność.

   Niezawodność i odporność na warunki pogodowe w trudnych sytuacjach

   Niezawodność i odporność na warunki pogodowe w trudnych sytuacjach

   Aparat α7R IV ma jeszcze bardziej wytrzymały korpus. Wykorzystano w nim lekkie i sztywne stopy magnezu (do osłony i ramy wewnętrznej), dzięki czemu aparat jest sztywny i lekki. W odpowiedzi na opinie profesjonalistów zastosowaliśmy szczelniejszą pokrywę baterii, gniazda i lepsze łączenia obudowy. Zawias do pokrywy komory mediów zastąpiono podwójnie zabezpieczonym mechanizmem przesuwania, co zwiększa odporność na wilgoć. Miejsca wdzierania się brudu i wilgoci zostały przeanalizowane, a przy mocowaniu obiektywu dodano obicie, co zwiększa niezawodność w wymagających warunkach.

   Nowa konstrukcja sterowania ułatwiająca pracę

   Nowa konstrukcja sterowania ułatwiająca pracę

   Nowy przełącznik wielofunkcyjny pozwala szybko i intuicyjnie zmienić punkt ostrości, dzięki czemu nie umknie Ci żaden ruchomy obiekt. W odpowiedzi na uwagi profesjonalistów zmieniono rodzaj powierzchni, aby zwiększyć szybkość działania przycisków i tym samym ułatwić sterowanie. Ponadto przycisk AF-ON został powiększony i zoptymalizowany pod kątem szybkiego dostępu. Dostosowano jego lokalizację i odczucie kliknięcia. Co więcej, przycisk blokowania pokrętła kompensacji ekspozycji po naciśnięciu blokuje się lub odblokowuje i zapobiega przypadkowemu przekręceniu pokrętła. Dzięki tym usprawnieniom można bardziej skupić się na zwolnieniu migawki, aby natychmiast uchwycić moment.

   Różne funkcje dotykowe ułatwiające sterowanie

   Nastawianie ostrości przez dotknięcie pozwala wybrać obiekt na ekranie przy krańcach kadru. Sterowanie punktu ostrości gładzikiem pozwala przeciągnąć palcem ramkę ostrości do dowolnego pola za pośrednictwem wizjera. Śledzenie dotykiem ułatwia inicjację śledzenia obiektu podczas fotografowania i nagrywania filmów. Podwójne dotknięcie powoduje powiększenie. W dodatku szybkość reakcji gładzika w aparacie α7R IV jest 1,5 razy większa niż w aparacie α7R III.

   Nagrywanie realistycznych filmów 4K o wysokiej rozdzielczości

   Nagrywanie realistycznych filmów 4K o wysokiej rozdzielczości

   W przypadku filmów 4K o wysokiej rozdzielczości i szczegółowości, ale minimalnej morze i minimalnym schodkowaniu, tryb Super 35 mm kompresuje dane wymagane do filmów 4K o około 2,4 raza (QFHD: 3840 × 2160). Zaawansowane przetwarzanie aparatu α7R IV pozwala nagrywać filmy 4K z ulepszoną reprodukcją koloru skóry i z płynniejszymi przejściami tonalnymi. Poza krzywymi gamma S-Log3 i S-Log2 aparat α7R IV zapewnia profil zdjęć HLG (Hybrid Log-Gamma) do natychmiastowego przepływu pracy HDR, który obsługuje wiele funkcji związanych z nagrywaniem filmów HDR. Aparat α7R IV obsługuje format XAVC S do nagrywania filmów 4K i umożliwia rejestrowanie obrazów o wysokiej jakości przy wysokiej prędkości transmisji do 100 Mb/s. [1] Wysoka elastyczność pozwalająca na precyzyjne korygowanie obrazów (wymagana korekcja kolorów) [2] Uzyskiwany natychmiast wysokiej jakości obraz (korekcja kolorów niewymagana)

   Zwiększona prędkość i precyzja Fast Hybrid AF zwiększająca płynność i stabilność movie AF

   Zwiększona prędkość i precyzja Fast Hybrid AF zwiększająca płynność i stabilność movie AF

   Szybszy i bardziej precyzyjny Fast Hybrid AF pozwala osiągnąć płynniejszy i stabilniejszy autofocus podczas nagrywania filmów. To pozwala znacznie zredukować potrzebę regulowania ostrości podczas korzystania z gimbala lub podczas nagrywania filmów bez pomocy. Nowa funkcja sterowania dotykiem jest również dostępna podczas nagrywania filmów. Wystarczy dotknąć obiektu na monitorze, aby zacząć go śledzić. AF-S można włączyć, wciskając do połowy przycisk spustu migawki (lub przycisk AF-ON). Ułatwia to nagrywanie w sytuacjach, gdzie nie miejsca na błędy, np. podczas ślubów lub tworzenia filmów dokumentalnych.

   Skomplikowane nagrywanie dźwięku przez stopkę MI

   Skomplikowane nagrywanie dźwięku przez stopkę MI

   Interfejs dźwięku cyfrowego został dodany do stopki Multi Interface (MI Shoe). Połączenie z nowym mikrofonem ECM-B1M Shotgun lub nowym zestawem adaptera XLR-K3M XLR umożliwia nagrywanie czystego dźwięku przy minimalnym spadku jakości. Jest to możliwe dzięki przesyłaniu do kamery dźwięku cyfrowego. System α nie ma akumulatora i jest bezprzewodowy, co ułatwia nagrywanie filmów.

   Uniwersalne funkcje nagrywania filmów

   W aparacie α7R IV można teraz zmieniać nazwy plików filmowych XAVC S. Na przykład przed sesją można dodać przedrostek, aby łatwiej zidentyfikować pliki podczas pracy przy użyciu kilku aparatów. Dostępna jest także funkcja zdjęć z przerwami do tworzenia filmów poklatkowych. Ten aparat ma szeroki zakres funkcji ułatwiających przepływ pracy profesjonalnych filmowców, między innymi: czysty sygnał HDMI, kod czasowy / bity użytkownika (TC/UB), sterowanie nagrywaniem, wyświetlanie/ustawianie znaczników, funkcja zebry, zwolnione i przyspieszone tempo, jednoczesne nagrywanie filmów proxy, ekstrakcja zdjęć z filmu oraz wspomaganie wyświetlania gamma.

   Obsługa współczynnika kształtu obrazu 4:3 i 1:1

   Obsługa współczynnika kształtu obrazu 4:3 i 1:1

   Poza konwencjonalnymi współczynnikami kształtu obrazu, którymi są 3:2 i 16:9 aparat α7R IV obsługuje także współczynnik 4:3 i 1:1. Nowe ustawienia współczynnika kształtu obrazu pozwalają profesjonalistom zapisywać dane w bardziej wszechstronny sposób, a tym samym obsłużyć szerszy zakres nośników.

   Ulepszona funkcja zapisywania ustawień aparatu

   Teraz na karcie pamięci można zapisać dużo większą liczbę ustawień aparatu. Zapisane ustawienia można odczytać na innym aparacie tego samego modelu. Co więcej, dzięki funkcji „Zapisz/załaduj ustawienie” na karcie pamięci można zapisać do 10 zestawów ustawień aparatu. Ustawienia aparatu można zaimportować do aplikacji Imaging Edge i wyeksportować do innego aparatu tego samego modelu.

   Możliwość dostosowania służąca maksymalizacji efektów

   Możliwość dostosowania służąca maksymalizacji efektów

   Dzięki funkcji Moje pokrętło, do przedniego i tylnego pokrętła oraz tarczy sterującej można przypisać trzy zestawy opcji menu. Często używane funkcje przypisane do tych pokręteł stają się od razu dostępne do łatwej obsługi, jeśli użytkownik przytrzymuje przycisk funkcji użytkownika. Do przycisków funkcji użytkownika można przypisać 113 funkcji. Do fotografii, filmów i odtwarzania można przypisać niezależne zestawy funkcji.

   Interfejs menu z możliwością szybkiego dostosowania

   Interfejs menu z możliwością szybkiego dostosowania

   Funkcja Moje menu pozwala dodać do 30 często używanych funkcji i przywołać je w razie potrzeby. Do tego można stworzyć własne menu idealnie dopasowane do własnych potrzeb. Ilustracje funkcji sterowania dodane do własnych menu ułatwiają ich rozpoznanie. W efekcie obsługa jest intuicyjna. Ekran pomocy można wyświetlić, naciskając przycisk „Usuń” podczas korzystania z ekranów menu.

   Funkcja oceniania i Image Jump do efektywnego sortowania na miejscu

   Funkcja oceniania i Image Jump do efektywnego sortowania na miejscu

   Istnieje możliwość oceniania fotografii za pomocą gwiazdek (od 1 do 5). Oceny te mogą pozostać przypisane do obrazów po ich zaimportowaniu do aplikacji Imaging Edge Desktop (przeglądarka) na komputerze. By zapobiec przypadkowym usunięciom obrazów, do tej funkcji oraz do funkcji ochronnej można przypisać przycisk niestandardowy (domyślnie ustawiono przycisk C3 dla funkcji ochronnej). Funkcje oceniania i ochrony mogą być stosowane podczas odtwarzania plików, a grupy zdjęć wykonywanych w trybie ciągłym mogą być sprawdzane, chronione i usuwane na miejscu lub w podróży. Ustawienie Image Jump, które umożliwia przewijanie podglądu co 10/100 zdjęć, i ustawienie podglądu grupowego zdjęć seryjnych pozwala szybko i sprawnie przeglądać zdjęcia.

   Ulepszona funkcja przesyłania przez FTP z obsługą przesyłu danych w tle

   Ulepszona funkcja przesyłania przez FTP z obsługą przesyłu danych w tle

   Korzystając z tego aparatu, można przesłać przez Wi-Fi wybrane fotografie do określonego serwera FTP. W celu zwiększenia bezpieczeństwa obsługiwany jest protokół FTPS (File Transfer Protocol przez SSL/TLS). Dzięki temu można szyfrować dane przez SSL lub TLS i maksymalnie zwiększyć zabezpieczenia. Dane na FTP można teraz przesyłać w tle, dzięki czemu nie trzeba przerywać pracy. W aparacie można zarejestrować do 9 serwerów FTP. Te zaawansowane funkcje jeszcze bardziej zwiększają efektywność pracy profesjonalistów. Obrazy można wybierać i przesyłać za pomocą urządzenia mobilnego przez FTP za pośrednictwem aplikacji Transfer & Tagging. Dostępne jest Wi-Fi 5 GHz.

   Inteligentna współpraca z urządzeniami mobilnymi i akcesoriami

   Inteligentna współpraca z urządzeniami mobilnymi i akcesoriami

   Nawet gdy aparat jest wyłączony, wciąż można przesyłać przez Wi-Fi fotografie i filmy zapisane na karcie SD w aparacie, jeśli tylko połączenie zostało wcześniej nawiązane. Żądane obrazy można wybrać przez aplikację mobilną Edge Mobile zainstalowaną na urządzeniu mobilnym sparowanym z aparatem.

   Sterowanie zewnętrzną lampą błyskową z aparatu

   Aktualizacja oprogramowania aparatu, lampy błyskowej i bezprzewodowego sterownika radiowego wprowadza funkcję wyboru ustawień w zewnętrznej lampie błyskowej. Funkcja ta umożliwia konfigurowanie ustawień podłączonej lampy błyskowej lub bezprzewodowego sterownika radiowego (oba urządzenia do nabycia oddzielnie) bezpośrednio z aparatu. Większość ustawień, w tym moc błysku, dostępna jest poprzez menu aparatu, a zmiany ustawień są odzwierciedlane na wyświetlaczu lampy. 

   Szczegóły produktu

   2 Przedmioty

   Specyficzne kody

   EAN13
   4548736128514
   MPN
   CASHBACK 1300 zł

   Szybkie porównanie

   Produkt
   Aparat Sony A7R IV A (body) | ILCE-7RM4A Sony Alpha ILCE7CRB - Pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy | ILCE7CR (body czarne)
   Dostępność
   Cena
   16 499,00 zł
   16 488,00 zł
   Opis

   Niezwykła rozdzielczość obrazu, prędkość i ostrość

   • Pełnoklatkowy przetwornik CMOS Exmor R™ 61.0 MP 35 mm i szybki procesor obrazu
   • Fenomenalne działanie systemu AF oraz fotografowanie w trybie seryjnym z prędkością 10 kl./s
   • Wygoda i niezawodność ułatwiające pracę wymagającym profesjonalistom

   • Sony Alpha 7CR | Pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy z wymiennymi obiektywami (małe wymiary, 61 megapikseli, ustawianie ostrości w czasie rzeczywistym, 4K60p), Czarny
   • Małe wymiary, stylowy wygląd Aparat Sony α7CR doskonale łączy kompaktową konstrukcję z elegancją. Jest najmniejszym pełnoklatkowym korpusem z rodziny Sony α. Rób zdjęcia i nagrywaj filmy o profesjonalnej jakości kompaktowym aparatem, który wpisuje się w Twój styl życia. Zabierz go w plecaku na trekking lub noś na ramieniu — i poczuj łatwość tworzenia, gdziekolwiek się znajdziesz.
   Wymiary (szer. × wys. × gł. w mm)
   około 124,0 × 71,1 × 63,4 mm, około 124,0 × 71,1 × 58,6 mm (OD UCHWYTU DO MONITORA)
   Waga
   Około 515 g (z akumulatorem i kartą pamięci)
   Waga (sam korpus)
   Około 430 g
   Bluetooth®
   Tak (standard Bluetooth 4.2 (pasmo 2,4 GHz))
   NFC
   -
   Zasilanie przez łącze USB
   Tak (dotyczy złącza USB Type-C. Zgodność z technologią USB Power Delivery)
   Pobór mocy podczas korzystania z wizjera
   Fotografie: około 4,0 W (z założonym obiektywem FE 28–60 mm F4–5.6 OSS), Filmy: około 6,3 W (z założonym obiektywem FE 28–60 mm F4–5.6 OSS)
   Pobór mocy podczas korzystania z ekranu LCD
   Fotografie: około 3,7 W (z założonym obiektywem FE 28–60 mm F4–5.6 OSS), Filmy: około 6,3 W (z założonym obiektywem FE 28–60 mm F4–5.6 OSS)
   Akumulator
   Jeden akumulator NP-FZ100
   Wewnętrzne ładowanie akumulatora
   Tak (dotyczy złącza USB Type-C. Zgodność z technologią USB Power Delivery)
   Czas pracy baterii/akumulatora (Filmy w rzeczywistych warunkach)
   Około 95 min (wizjer) / około 100 min (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)
   Czas pracy baterii/akumulatora (nagrywanie ciągłe)
   Około 155 min (wizjer) / około 155 min (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)
   Czas pracy baterii/akumulatora (fotografie)
   Około 490 zdjęć (wizjer) / około 530 zdjęć (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association)
   Kompensacja lampy błyskowej
   ±3,0 EV (do wyboru krok 1/3 EV i 1/2 EV)
   Gniazdo słuchawkowe
   Tak (mini jack stereo 3,5 mm)
   Złącze Multi Terminal/Micro USB*6
   -
   Złącze USB Type-C®
   Tak (zgodność z SuperSpeed USB 5 Gb/s (USB 3.2))
   Głośnik
   Wbudowany, monofoniczny
   Wyjście HDMI®
   Złącze HDMI micro (typu D) 3840 × 2160 (59,94p, 50p, 29,97p, 25p, 23,98p), 1920 × 1080 (59,94p, 50p, 23,98p), 1920 × 1080 (59,94i, 50i), YCbCr 4:2:2 10 bitów / RGB 8 bitów
   Rozdzielczość obrazu
   3840 × 2160 (15p, 30p), 3840 × 2160 (12,5p, 25p),1920 × 1080 (30p, 60p), 1920 × 1080 (25p, 50p), 1280 × 720 (30p), 1280 × 720 (25p)
   Format danych wideo
   MJPEG
   Format zapisu dźwięku
   LPCM 2 kan. (48 kHz 16 bitów), LPCM 2 kan. (48 kHz 24 bity)*2, LPCM 4 kan. (48 kHz 24 bity)*2
   Format danych audio
   LPCM 2 kan. (16 bitów 48 kHz)
   Temperatura w środowisku pracy
   0–40℃
   Mikrofon
   Wbudowany, stereofoniczny
   Sterowanie lampą błyskową
   Przedbłysk TTL
   Czas synchronizacji z lampą błyskową*4
   1/160 s (pełna klatka 35 mm), 1/200 s (APS-C)
   Zewnętrzna lampa błyskowa
   Lampa błyskowa do systemu Sony α zgodna ze stopką Multi Interface, możliwość użycia adaptera stopki do podłączania lamp ze stopką z automatyczną blokadą
   Typ aparatu
   Aparat cyfrowy z wymiennym obiektywem,Pełnoklatkowy (35,7 × 23,8 mm) przetwornik obrazu CMOS Exmor R
   Mocowanie obiektywu
   Mocowanie typu E
   Liczba pikseli (efektywnie)*1
   Fotografie: maks. około 61,0 megapikseli, Filmy: maks. około 50,8 megapiksela
   Liczba pikseli (całkowita)
   Około 62,5 megapiksela, 1 036 800 punktów
   Optyczny filtr dolnoprzepustowy
   Tak
   Zakres temperatury barw
   2500K – 9900K
   Funkcja usuwania kurzu
   Tak
   Rozmiar obrazu (w pikselach) [3:2]
   Pełna klatka 35 mm, L: 9504 × 6336 (60 M), M: 6240 × 4160 (26 M), S: 4752 × 3168 (15 M)
   Tryby jakości obrazu
   RAW, JPEG, HEIF (4:2:0 / 4:2:2), RAW & JPEG, RAW & HEIF
   14-bitowy RAW
   Tak
   Kompresja filmu
   XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264, XAVC HS: MPEG-H, HEVC/H.265
   3840 × 2160 (4:2:0, 10 bitów) (w przybliżeniu)
   59,94p (150 Mb/s, 75 Mb/s, 45 Mb/s), 50p (150 Mb/s, 75 Mb/s, 45 Mb/s), 23,98p (100 Mb/s, 50 Mb/s, 30 Mb/s)
   3840 × 2160 (4:2:2, 10 bitów) (w przybliżeniu)
   59,94p (150 Mb/s, 75 Mb/s, 45 Mb/s), 50p (150 Mb/s, 75 Mb/s, 45 Mb/s), 23,98p (100 Mb/s, 50 Mb/s, 30 Mb/s), 59,94p (200 Mb/s, 100 Mb/s), 50p (200 Mb/s, 100 Mb/s), 23,98p (100 Mb/s, 50 Mb/s)
   3840 × 2160 (4:2:0, 8 bitów) (w przybliżeniu)
   59,94p (150 Mb/s) 50p (150 Mb/s), 29,97p (100 Mb/s, 60 Mb/s), 25p (100 Mb/s, 60 Mb/s), 23,98p (100 Mb/s, 60 Mb/s)
   3840 × 2160 (4:2:2, 10 bitów) (w przybliżeniu)
   59,94p (200 Mb/s), 50p (200 Mb/s), 29,97p (140 Mb/s), 25p (140 Mb/s), 23,98p (100 Mb/s)
   1920 × 1080 (4:2:0, 8 bitów) (w przybliżeniu)
   119,88p (100 Mb/s, 60 Mb/s), 100p (100 Mb/s, 60 Mb/s), 59,94p (50 Mb/s, 25 Mb/s), 50p (50 Mb/s, 25 Mb/s), 29,97p (50 Mb/s, 16 Mb/s), 25p (50 Mb/s, 16 Mb/s), 23,98p (50 Mb/s)
   1920 × 1080 (4:2:2, 10 bitów) (w przybliżeniu)
   59,94p (50 Mb/s), 50p (50 Mb/s), 29,97p (50 Mb/s), 25p (50 Mb/s), 23,98p (50 Mb/s)
   3840 × 2160 (4:2:2, 10 bitów) (w przybliżeniu)
   XAVC S-I 4K - 59,94p (600 Mb/s), 50p (500 Mb/s), 29,97p (300 Mb/s), 25p (250 Mb/s), 23,98p (240 Mb/s)
   1920 × 1080 (4:2:2, 10 bitów) (w przybliżeniu)
   XAVC S-I HD - 59,94p (222 Mb/s), 50p (185 Mb/s), 29,97p (111 Mb/s), 25p (93 Mb/s), 23,98p (89 Mb/s)
   Zwolnione i przyspieszone tempo (S&Q)
   Tak
   Nagrywanie plików proxy
   Tak
   Kod czasowy i bity użytkownika
   Tak
   Wyjście danych RAW
   -
   Gniazdo na kartę pamięci
   Gniazdo na kartę pamięci SD (zgodną z UHS-I/II)
   Typ nastawiania ostrości
   Fast Hybrid AF (AF z wykrywaniem fazy / AF z wykrywaniem kontrastu)
   Pola ostrości
   Fotografie: maks. 693 pola (AF z wykrywaniem fazy), Filmy: maks. 693 pola (AF z wykrywaniem fazy)
   Zakres czułości
   Od –4 EV do 20 EV (przy odpowiedniku ISO 100, obiektyw F2.0)
   Rozpoznawanie (fotografie)
   Człowiek, Zwierzę, Ptak, Owad, Samochód, Pociąg, Samolot
   Rozpoznawanie (filmy)
   Człowiek, Zwierzę, Ptak, Owad, Samochód, Pociąg, Samolot
   Inne cechy
   Czułość śledzenia AF (Fotografie), Czułość AF przesunięcia obiektu (filmy), Szybkość przejścia AF (filmy), Przełączanie pionowego/poziomego obszaru AF, Rejestracja obszaru AF, Cyrkulacja punktu ostrości, Mapa ostrości (film), Asysta AF (filmy)
   Wspomaganie AF
   Tak (wbudowana dioda LED)
   Typ pomiaru
   Pomiar z wykorzystaniem 1200 stref
   Zakres czułości pomiaru
   Od –3 EV do 20 EV (przy odpowiedniku ISO 100, obiektyw F2.0)
   Kompensacja ekspozycji
   ±5,0 EV (do wyboru krok 1/3 EV i 1/2 EV)
   Czułość ISO
   Fotografie: ISO 100–32 000 (z możliwością rozszerzenia do ISO 50–102 400), automatyczna (ISO 100–12 800, z możliwością wyboru górnej i dolnej granicy)
   Filmy: odpowiednik ISO 100–32 000, automatyczna (ISO 100–12 800 z możliwością wyboru górnej i dolnej granicy)
   Filmy: odpowiednik ISO 100–51 200 (z możliwością rozszerzenia do ISO 100–102 400), automatyczna (ISO 100–12 800, z możliwością wyboru górnej i dolnej granicy)
   Fotografowanie bez migotania (Anti-flicker)
   Tak
   Typ wizjera
   Wizjer elektroniczny 1,0 cm (0,39″) (XGA OLED)
   Liczba pikseli
   2 359 296 pikseli
   Powiększenie
   Około 0,70× (obiektyw 50 mm nastawiony na nieskończoność, –1 m–1)
   Korekcja dioptryczna
   Od –4,0 do +3,0 m–1
   Odległość od oka
   Około 22 mm od soczewki wizjera, 19,6 mm od ramki wizjera przy –1 m–1 (norma Camera & Imaging Products Association)
   Wybór liczby klatek na sekundę w wizjerze
   Tryb NTSC: STD 60 kl./s, HI 120 kl./s, tryb PAL: STD 50 kl./s, HI 100 kl./s
   Typ ekranu LCD
   7,5 cm (3,0″), TFT
   Panel dotykowy
   Tak
   Regulacja kąta
   Kąt otwarcia: około 176°, kąt obrotu: około 270°
   Inne cechy
   Efekt gładkiej skóry, Twórczy wygląd, Funkcja niestandardowa, Profil zdjęcia, Animacje poklatkowe, Automatyczne kadrowanie, Mój styl obrazów
   Typ migawki
   Migawka mechaniczna / migawka elektroniczna
   Czas otwarcia migawki
   Fotografie (migawka mechaniczna): od 1/4000 s do 30 s i B (Bulb)
   Fotografie (migawka elektroniczna): od 1/8000 do 30 s, Filmy: od 1/8000 do 1 s
   Elektroniczny pierwszy przebieg kurtyny
   Tak
   Typ stabilizacji obrazu
   Mechanizm przemieszczania przetwornika obrazu z kompensacją w 5 kierunkach (kompensacja zależy od specyfikacji obiektywu)
   Efekt kompensacji (fotografie)
   7,0 stopni (norma Camera & Imaging Products Association. Tylko pochylenie/odchylenie. Z założonym obiektywem FE 50 mm F1.2 GM. Redukcja szumów przy długiej ekspozycji: wyłączona.)
   Tryb stabilizacji obrazu
   Fotografie: wł./wył., Filmy: aktywna/standardowa/wyłączona
   Kompensacja cech obiektywu
   Winietowanie, aberracja chromatyczna, dystorsja, „oddychanie” (film)
   Szybkość ciągłej rejestracji (maks., w przybliżeniu)*5
   Hi+: 8,0 kl./s
   Liczba rejestrowanych klatek* (w przybliżeniu)*5
   JPEG Bardzo wysoka L: 48 klatek, JPEG Wysoka L: 320 klatek, JPEG Standardowa L: ponad 1000 klatek
   RAW: 36 klatek, #RAW & JPEG: 32 klatki, RAW (skompresowany bezstratnie): 16 klatek, RAW (skompresowany bezstratnie) & JPEG: 15 klatek, RAW (nieskompresowany): 14 klatek, RAW (nieskompresowany) & JPEG: 13 klatek
   Pixel Shift Multi Shooting
   Tak (4 zdjęcia / 16 zdjęć)
   Tryby odtwarzania
   Tryb wyświetlania w powiększeniu, Ochrona, Klasyfikacja, Znacznik ujęcia (filmy), Klatka oddzielająca, Przycięcie, Przechwytywanie zdjęć
   Funkcje ułatwień dostępu
   Czytnik ekranu,Powiększenie,Mapa ostrości (film),Wyświetlanie zarysu,Rozpoznawanie obiektu w AF,Ostrość dotykiem,Śledzenie uruchamiane przez dotyk,Zdjęcie dotykowe,Automatyczna ekspozycja dotykiem
   Odchylany ekran LCD z regulacją kąta nachylenia,Funkcja niestandardowa,Powiększanie ekranu menu
   Połączenie z komputerem
   Pamięć masowa / MTP
   Złącze do synchronizacji
   -
   Sieć bezprzewodowa (wbudowana)
   Tak (zgodność z Wi-Fi, IEEE 802.11a/b/g/n/ac (pasmo 2,4 GHz / pasmo 5 GHz))*9 *10
   Stopka Multi Interface*10
   Tak (z cyfrowym łączem audio)
   Gniazdo mikrofonowe
   Tak (mini jack stereo 3,5 mm)
   Zdalne sterowanie (bezprzewodowe)
   Tak (pilot Bluetooth)
   Funkcje łączności
   Funkcja przesyłania FTP (przewodowa sieć LAN (USB-LAN), tethering przez USB, Wi-Fi),Wyślij do smartfona, Zdalne sterowanie za pomocą smartfona, Zdalne sterowanie z komputera
   Dostarczane wyposażenie
   Akumulator NP-FZ100 Pasek na ramię Przykrywka korpusu Osłona stopki akcesoriów, Przedłużenie uchwytu

   Ostatnio przeglądane:

   Ostatnio przeglądane:

   Klientów zainteresowały również:

   Podobne produkty: